Muhabirlik en güzeli, bulup, çıkarmak, düşünmek, yazmak. Ruhumuzda var, iyi ki var.  'Hoca hocayı tekkede, hacı hacıyı Mekke'de bulur' diye bir söz var. Sinerji, pozitif enerji, yıldızların buluşması mıdır nedir bilemem. Arayan bulur diye de bir söz var. Huyum bu, fıtratımda var. Bir düz haber mesela içindeki detay hemen dikkatimi çeker. Az taşra haberi yazmadık.

Avni Erboy müdürüme sorun, o anlatır. Bir haberden en az üç haber daha çıkartırım, çıkar, çıkarttık yani. Bizi böyle yetiştirdiler. Özel haber denir. Bu aralar yapan yok. Aslında 5 N 1 K da yok. Hızlı yayacağız diye. O kadar çok kelime hatası, yanlışlığı var ki. Haberi bile anlayamıyoruz. Tek amaç tıklanma ve gelecek para, o kadar. Bu kadar mı yani. Bilen bilir, amacım kendimi övmek filan değil asla. Bir masa tenisi haberi, bu alemdeki ilk göz ağrım. İzmir Atatürk Stadı Spor Kompleksi'nde Kuruluşlar Süper Ligi müsabakaları yapıldı. İlk dört dereceyi alan kurumlar 29 Haziran 2024 - 1 Temmuz 2024 tarihleri arasında Kayseri'de yapılacak Türkiye Şampiyonası'na katılma hakkı kazandı. Masa Tenisi İzmir İl Temsilcisi aynı zamanda bölge antrenörü, genç ve çalışkan isim Oğuzhan Bingöl de raket salladı. Yetenek, özgüven ve liyakat maşallah. Tebrikler. Masa tenisi çok iyi İzmir'de, maşallah bundanmış meğer. Bir de Aydemir Cengiz hocam var, masatenisinin her alanında görev yapmış bir duayen. Hakemliği de var, yüzlerce sporcu yetiştirdi, yetiştirmeye devam ediyor. Oynadı da yıllarca, hala daha oynuyor. Şu an Mekke'de kutsal görevini ifa ediyor. Dedik ya dikkatimizi çekti bir isim daha katıldı, sosyal medya sağ olsun. Diyarbakır'dan tanıdığım İzmir'e yerleşen emekli astsubay, Milli futbol hakemi, gözlemci Hakkı Kavşak hayat arkadaşı Türkan ablamla Kâbe'de. İki hakem yani iki hoca Mekke'de. Birbirlerini daha görmediler, tanıştıracağım. WhatsApp bin yaşasın. İki güzel insanı buluşturup tanıştıracağım, 85 bin Türk var sadece. Olacak, umarım inşallah.

DÖRT KURUM KAYSERİ YOLCUSU

Şimdi de gelelim haberden, haber çıkaran asıl konuya. Sıra şöyle oluştu. 1. GSİM, 2. TÜPRAŞ, 3. İTO, 4. SOCAR.  Diğer katılımcı dört kurum da Diş Hekimleri Odası, ESBAŞ, İBB (A), TCDD. Kayseri'de yapılacak final maçlarına katılma hakkı kazanan takımlarımızda şu sporcular ter döktü.  İzmir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü;  Oğuzhan Bingöl, Sinan Mühürdaroğlu, Sadettin Gençer, Ufuk Özkan, Eyüp Epik. TÜPRAŞ;  Hakan Yener, Haluk Kılıç, Özcan Atasoy, Mustafa Arslan. İzmir Ticaret Odası;  Mehmet Yurteri, Münir Birgül, Fatih Bakırcı, Mehmet Dökmeci. SOCAR; Yusuf Şengül, Mustafa Gökmen Gelen, Aykut Şeliker, Şuayip Küçük, Temel Gökkaya. TCDD (En centilmen takım); Ahmet Yusuf Ark, Deniz Kaya, Baki Aktoy. Hepsini tek tek kutlarım. Spor kardeşliktir, dostluktur. Bu hamaset kokan, uydurma, olmayacak duaya amin temennisi değil, gerçek. Bakın iki Milli hakem, spor sayesinde. Yüzlerce kilometre ötede buluşacak. Allah kabul etsin. Evet çok önemli bir şey. Ayrımcılık, ayrıştırıcılık bize göre değil, uymaz. Fıtratımızda bu yok. Hele ki şu zamanlarda, çok ihtiyacımız. Yaşasın spor, iyi ki var. Bugün arefe günü, dört günlük bayramımız kutlu, mübarek olsun. Düşünme, sorgulama zamanı. Sporun her dalında, milli ve de dini bayramlarımızı, layıkıyla hakkıyla yerine getiren kadir kıymet bilen güzel ve de özel insanlar olmasa, olmazdık. Onların yüzü suyu hürmetine dönüyor bu dünya. Rahmetli büyüklerim hep söylerdi, 'Sen geçinmek iste, aramana lüzum yok bulursun'. Sevgi ve saygılarımla. Her nerede yaşanıyor, yaşatılıyorsa. Nice nice bayramlara, sporla, kardeşlikle, dostlukla...