in ,

AK Parti İlçe Başkanı Selman Günaydın: Mithat Bey’in işi gerçekten zor…

Torbalı Belediyesi’nde yaşanan gelişmeleri değerlendiren AK Parti İlçe Başkanı Selman Günaydın, “Yanlış bir iş gördüğümüzde karşı çıkmak bizim görevimiz ” dedi

Selman-gunaydin

Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin ve CHP’li bazı meclis üyelerinin Torbel şirketinden huzur hakkı adı altında 8 bin 900 TL aldığı iddialarına yönelik ilçede tartışmalar devam ediyor. Yaşananların ardından AK Parti Torbalı İlçe Başkanlığı’ndan afiş çıkışı gelirken; İlçe Başkanı Selman Günaydın gelişmeleri Ege Telgraf’a değerlendirdi. Torbalı’nın yararına olan tüm projelere destek olacaklarını söyleyen Günaydın, aksi durumda ise sonuna kadar karşı olacaklarının altını çizdi.

Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur’un vefatının ardından belediyede yaşanan seçim sürecini hatırlatarak açıklamalarına başlayan Günaydın, “Bu seçimin ilk turunda yaşanan video ve kamera tartışmalarının ardından yargıya başvuru yaptık. Daha sonra da yine yargıdan çıkan karara saygı duyduk. Ne kadar ‘Yargıya baskı yapılıyor’ denilse de yargının ne kadar bağımsız çalıştığını da bu seçim ortaya koymuştur. Sonuç olarak Sayın Mithat Tekin göreve başladı. Bizler, Torbalı’nın menfaatleri adına olacak her konuda kendisiyle birliktelik yapmaya hazırız. Örneğin, ilçemizde uzun zamandır tamamlanamayan bir belediye sarayı sorunu var. Bu proje geçmiş dönem belediye başkanımız Adnan Yaşar Görmez döneminde başlamıştı ancak daha sonra ne yazık ki çürümeye terk edildi. Bu alanın hükümet konağı olarak tahsis edilmesi noktasında sanırım Belediye Başkanı Sayın Tekin’in de bir isteği var; kendisinin bu binadan kurtulmak ve bir başka yere yeni bir belediye binası yapmak istediğini biliyoruz. Madem istedikleri bu yönde bizler de elimizi taşın altına koyarak AK Parti İzmir Milletvekilimiz Sayın Mahmut Atilla Kaya’nın da desteği ile bu alanın İçişleri Bakanlığı’na hükümet konağı olarak tahsis edilmesi için çalışmalarımıza başladık. Sonuçta bu da Torbalı’nın yararına olan bir çalışma…” dedi.

İSTİFA EDENE KADAR…’

Torbalı siyasetinde şu anda birtakım tartışmalar yaşandığına da dikkati çeken Başkan Günaydın, “Son günlerde ‘maaş’ konusu oldukça tartışılıyor. Belediye Başkanı burada ‘Huzur Hakkı’ açıklaması yaparak, ‘AK Parti döneminde de meclis üyelerine böyle bir ödeme yapıldığını iddia etti. Biz de kendisine şunu söylüyoruz: Varsa böyle bir şey çık açıkla. Tabii bu konuda belediyeden bir açıklama gelmedi. Bizler de edindiğimiz bilgilere dayanarak bu meclis üyelerini kamuoyuna ifşa ettik. Torbalı’nın muhtelif yerlerine hazırladığımız pankartları astık. Yanlıştan dönmek erdemdir, istifa da bazen onurlu bir harekettir. Söz konusu meclis üyelerinin şirketteki görevlerinden istifa etmelerini istiyoruz. Sonuçta aldıkları para Torbalı’daki hemşehrilerimizin parasıdır. Böyle bir yanlışa gerek yok. Onlar istifa edene kadar da farklı farklı platformlarda bu sorunu dile getirmeye devam edeceğiz” açıklamalarında bulundu.

İCRAAT YOK’

Torbalı Belediyesi’nin performansına ilişkin de açıklamalarda bulunan AK Partili İlçe Başkanı, “Mithat Bey’in göreve geldiğinden beri ortaya konulan bir icraat yok. Yeni bir belediye başkanı olsa da kendisi belediyeye çok uzak bir isim değil, uzun süre belediye başkan vekili görevinde bulundu. Tabii başkan olarak durum farklı olabileceği için yaşanan süreçle ilgili muhalefette bulunmadık. Şu anda süreci izliyoruz ancak şu anda belediyeye yönelik edindiğimiz intiba tam bir kaos durumu olduğu. Geçtiğimiz hafta meclis üyeleri içinde yaşanan tartışmaları, istifaları herkes gördü. Meclis üyelerinden, ilçe yönetiminden arkadaşların çok rahatsız olduğuna ilişkin duyumlar alıyoruz. Bu kadar karışık bir dönemde Mithat Bey’in işi gerçekten zor” dedi. Son olarak, “Biz körü körüne muhalefet yapmıyoruz, Torbalı için mücadele ediyoruz” diyen Günaydın, “Torbalı’nın yararına olan işlerde siyaseti bir kenara koymak lazım. Mithat Bey’e bu güne kadar belirli bir süre vakit verdik. Ancak artık icraat zamanı. Güzel şeyler yapıldığında tebrik etmeyi bildiğimiz gibi bugün olduğu gibi yanlış bir adım gördüğümüzde karşı çıkmak ve bunu kamuoyu ile de paylaşmak bizim görevimiz” diye konuştu.

YAĞMUR GÜLÜ / ÖZEL HABER