in ,

MHP’li Şahin: Hizmet adamıyım partimin bir neferiyim!

MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin, parti çalışmalarını anlattı, kent gündemini yorumladı. Şahin, “2023’e kadar can-ı gönülden çalışacak, mücadele edeceğim” dedi

mhpli-sahin-hizmet-adamiyim-partimin-bir-neferiyim

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İzmir İl Başkanı Veysel Şahin, Ege Telgraf Web TV’nin canlı yayın konuğu oldu, ‘Politize’ programında gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Parti çalışmaları hakkında bilgiler veren Başkan Şahin, kentin öne çıkan başlıklarıyla ilgili de dikkati çekecek açıklamalarda bulundu. Şahin, 2023 genel seçimleri sonrası partisini temsil edecek İzmir milletvekili sayısı ile ilgili tahminlerini de paylaştı.

2023 genel seçimleri için çalışmalara geçtiğimiz yıl kasım ayında ‘Adım adım 2023’ programı ile başladıklarının altını çizen Başkan Şahin, “Şimdi de ‘Aday Belli Karar Net’ mitinglerimizle yurdumuzun çeşitli illerindeki vatandaşla buluşuyoruz. Bir yandan da genel merkezimizin düzenlediği köy programları var. Genel merkez yöneticilerimiz, milletvekillerimiz, il ve ilçe başkanlarımızla köy ziyaretleri yapıyoruz. İzmir’de buna örnek olması bakımından biz de faaliyetlerimize devam ediyoruz. Geçtiğimiz ay ilçe yöneticilerimizi bir araya toplayıp istişarelerde bulunduk. Önümüzdeki hafta da mahalle başkanlarımızla bir araya gelip sohbet edeceğiz. Ondan sonra sırada sandık görevlilerimiz var. MHP İzmir’in 12 bin ilçe delegesi var. Onlar partimizin gönüldaşları, çalışmalarımızda bizimle emek verecek, ter dökecek arkadaşlarımız… Sahada onlara çok güveniyorum. Arkadaşlarımızın seçim sathı mahalinde de sahada tam kadro görev alacaklarına inanıyorum. Adım adım İzmir’in tamamını kuşatacak çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

MHP-izmir-hizmette

BİR HATIR PROGRAMI’

MHP İzmir İl Başkanlığı’nın bu yıl düzenlediği ‘Bir maniniz yoksa çay içmeye geliyoruz’ isimli kampanya hakkında da son durum bilgisi veren Başkan Şahin, şu açıklamaları yaptı: “Eskiden bir komşumuza gideceğimiz zaman annemiz ‘Bir maniniz yoksa akşam size çay içmeye geleceğiz’ dememizi isterdi. Biz de buradan esinlenerek bu kampanyamızı oluşturduk. İlçe yöneticilerimiz, ilçe başkanlarımız akşam saatlerinde komşularımıza ziyaret ediyor. Bu çalışmayı ilk olarak şehidimizin ailesini ziyaret ederek başlattık. Sonrasında eski ağabeylerimizi, parti büyüklerimizi ziyaret ettik. Bu bir seçim çalışması değil, geçmişten gelen bir kültürümüzü yaşatma amacı güdüyoruz. Ev ziyareti olduğu için eşlerimizle birlikte akşamları komşularımıza konuk oluyoruz. 21’inci yüzyıldayız, hayat çok hızlı akıyor. Kimsenin kimseye ayıracak vakti ne yazık ki olmuyor. Biz bunu yeniden hatırlatmak istiyoruz. Bu bir hatır programı, başka bir amaç içermiyor.”

MİLLİYETÇİLERE SESLENDİ

MHP İzmir’in bu dönemde saha çalışmalarına bir hayli hız kazandırdığının da altını çizen Şahin, bunun esas nedeninin 2023 seçimleri olduğunu söyledi. Şahin, “İnancım odur ki 2023 Türkiye için çok önemli bir süreçtir. Bu seçimde, her kim ki imkanlarını sonuna kadar kullanıp mücadele etmez, çalışmalarımızı anlatmazsa kimse bana ‘Ben Türk milliyetçisiyim, MHP’liyim, ülkücüyüm’ diye gelmesin. Mesajım gönüldaşlarımadır: Türk milliyetçisi olduğunu, ülkücü olduğunu iddia eden her arkadaşımızın mutlaka bu yolculukta alın terini, zamanını ve bütün imkanlarını harcama mecburiyeti vardır. Ben de 2023’e kadar can-ı gönülden çalışacak, didinecek, mücadele edeceğim. Hedefim bu” dedi.

DEĞİŞEN BİR ŞEY YOK’

Konuşmalarına kent üzerinden değerlendirmelerde bulunarak devam eden Başkan Şahin, “İzmir’i bugün gelmiş birine kenti sorsanız ‘Kokan şehir’ der. Geçen gün Karşıyaka sahile gidip yürüyüş yapmak istedim kokudan geri döndüm. Bunun dışında kentin öncelikli sorunu şehre hiçbir şey yapmayan CHP. Bu yıl 25 milyar yani eski parayla 25 katrilyon bütçesi olduğu söyleniyor. Hem kötü kokan hem de bu kadar harcanan paranın nereye gittiğini merak ettiğim bir şehir. Bu kadar bütçe neye hazırlanıyor ki? İzmir, üç yıl önce aynıydı. İzmir’de altyapıyı, trafiği, gecekondulaşmayı önleyen bir proje var mı, yok. İzmir’de bir değişiklik yok. O zaman bizim 25 milyar liramız nereye harcanıyor, bilemiyoruz” ifadelerini kullandı.

İzmir’in öne çıkan başlıklarından Buca Cezaevi tartışmasını da yorumlayan Şahin, “CHP’nin ‘yaptırmazık’ anlayışı devam ediyor. Üç tane oda mahkemeye verecek, iş uzayacak… Basmane Çukuru kaç yıldır duruyor? İzmir böyle yürütülüyor… Buca da böyle olacak, cezaevi de böyle olacak, metro da böyle olacak. İzmir’de CHP’nin bir şey yapma gibi bir arzusu yok. Üç yıl önceki resme bakın, beş yıl öncekine, 10 yıl öncekine bakın İzmir’de değişen bir şey yok. Buca Cezaevi ile ilgili devlet bir hazırlık yaptı. Yeşil alanı, yolları olan bir proje çizdi. Bunlar ‘Olmaz, yeşil alan olması lazım’ diyorlar. İzmir’de kişi başına düşen yeşil alan oranı yüzde 5.2. Türkiye’de yeşil alanı en az düşen şehir İzmir. Bu hale getirmişsiniz şimdi ‘Yeşil alan olsun’ diyorsunuz. Bu, eşyanın tabiatına aykırı bir durum” dedi.

ALİAĞA İLE KAVGA EDENE KADAR’

“Buca’da yoğun sıkışıklık ve gecekondulaşma var” sözleriyle açıklamalarını sürdüren MHP’li İl Başkanı, “Çok kalabalık bir şehir; ulaşım, kentleşme çok büyük problem. Buca Metrosu’na niçin ters başladılar? Neden en uygun fiyatı veren firmaya ihaleyi vermediler de 550 milyon lira fazla isteyen firmayı tercih ederek başladılar. Aynı Karşıyaka’daki Opera Binası gibi… Opera Binası’nda da aynı şeyi yaptılar. Opera’yı da bu işi daha önce yaptığı gerekçesiyle bir yabancı firmaya verdiler. O firma, sözleşmeyi imzaladıktan sonra çekildi, bu üçüncü firma, yapamadılar. İzmir’de sorun konularda, ayrıntılarda değil, problem CHP’de. Manisa’ya gidin, problemler çözülüyor. Aliağa’ya gidin, çözülüyor. Aliağa’da, 100 günde alt geçit yapıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı’nın Aliağa ile kavga edene kadar gidip yatırımı görmesini isterim. Aliağa Belediyesi’nin 100 günde yaptığını İzmir Büyükşehir Belediyesi 4 yılda yapıyor. Daha da kötü örnekleri var… Buca’nın bir an önce kentsel dönüşüm projelerinin de hızlandırılması gerekiyor. Belediye buna öncelik etmesi gerekirken Gaziemir’de yaptığı gibi milletin arazilerinden ‘kooperatif’ adı altında fayda sağlamaya çalışıyor. Halbuki bunlar, daha rantabl şekilde yapılması mümkün şeyler ama benim görüşüm, kaostan yararlanıyorlar” diye konuştu.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Menemen’de İZTAŞIT hizmetinin açılış töreninde, “Hayat pahalılığı bu kadar yükselmişken, enflasyon bu kadar tırmanırken birileri de İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin toplu ulaşımını felç etmek için elinden geleni yapıyor. Büyükşehir Belediyesi finansman sağladığı için, toplu ulaşım aksamasın diye kasasından ulaşım şirketlerimize kaynak aktardığı için doğal olarak zarar ediyor” açıklaması yapılmıştı. Başkan Soyer’in ifadelerini de değerlendiren Şahin, “O toplu ulaşım için ne yapmış ki ‘Birileri toplu ulaşımı felç etmek istiyor’ diyor. Toplu ulaşımda en yüksek fiyata yolcu taşıyan kent İzmir. Bursa’yı, Manisa’yı örnek alsınlar. Otobüslerinizi, şoförlerinizi, sisteminizin işleyişini düzeltmezseniz tabii ki böyle olur. Taşıma bedellerini karşılayamıyorlar, hadise bu. İnsanlar sıkıntılı durumda. Buca’dan 5 dakikalık yola 1 saatte, 1,5 saatte gelemiyorlar” dedi.

NE DİYEYİM, GÜLÜYORUM’

İzmir’in cezalandırıldığına ilişkin söylemlerin hatırlatılması üzerine de Şahin, “İzmir’in cezalandırıldığını söylemeniz için kentin devlet kaynaklarından nüfusuna oranla alması gereken yardımı alamıyor olması gerekir. Öyle bir problem olduğunu düşünmüyorum. 24 milyar bütçe çıkarıldığına göre bu parayı devlet veriyor. Problem bunu sizin nerede, nasıl harcadığınızla ilgili… Geçtiğimiz günlerde CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel bir açıklama yapmış, “İzmir’in kaynaklarını doğru projelerle kullanan, kentimizin marka değerini tüm dünyada artıran Tunç Soyer’e bu gururu bize yaşattığı için teşekkür ederiz” demiş. Ne diyeyim, ben de buna gülüyorum. İzmir’in marka değerini artıran yatırımlar yapmış, ben buna inanmıyorum. Bunlar gülünecek şeyler, başka bir akıldalar, mantıktalar. Koku, koku diye uğraşıp didiniyoruz. Başkan Soyer, ‘Meseleyi birkaç yıl içinde çözecek sihirli değnek elimizde yok’ diyor. İzmir’de kokuyu 20 yıldır konuşuyoruz, demek ki onlara göre 100 yılda çözülecek. Hemen arkasından “Körfez’de yüzülebilir olma hedefine adım adım ilerliyoruz” diyor. 20 yıl oldu kardeşim, kaç yılda gelecek bu yüzülebilir Körfez? Kokmayan İzmir’e biz kaç yılda ulaşacağız? Buradan ‘Milliyetçiliğimi yaşayamadım’ diyerek partimizden giden arkadaşlara sesleniyorum: Arkadaşlar, CHP zihniyeti maalesef bu. Algıya bakarsanız dünya kenti olmuşuz ama şehrin yüzde 70’i gecekondu. Bakarsanız, dünyada marka değeri olmuşuz. Neye göre marka değer olunuyor? İzmir için kaygı duyan, sorumluluk hisseden her arkadaşımızı 2023 seçimlerine kadar diğerlerine izah etmelerini rica ediyorum” ifadelerini kullandı.

Son olarak, 2023 seçimleriyle ilgili hedeflerinin de sorulması üzerine MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin, “Bir anket çalışması yapmadık ama yapacağız. Ancak yönlendirilmiş yayınları, maaşlı köşe yazarlarını dinledikçe MHP’nin oyunun neredeyse sıfırın altında olduğunu düşünecektik. Bu, Sivas mitingine kadar böyle devam etti. 30 yıldır İzmir’de partim için çalışan bir neferim, bugüne kadar bu kadar bir yoğunlukla karşılaşmamıştık. 2023’te MHP’nin aldığı oyu sandıkta göreceğiz. 30 yıldır karşılaşmadığım bir durumu yaşıyorum. 1999 seçimlerinde seçim koordinatörüydüm, bugün il başkanıyım. O zaman yüzde 18,75 oy aldık, bugün o oranın çok üzerinde görüyorum. Sahadaki durum bizim açımızdan dehşet verici güzellikte. İnşallah, bu dönemde İzmir’de her iki bölgede de üçer milletvekili çıkaracak, toplamda 6 milletvekilimiz olacak. Benim gözlemlerim bu yönde” dedi.

“2023 seçimlerinde şahitlik eden, orada emeği ve teri olan bir nefer olmak istiyorum” vurgusunu da yapan Şahin, “5 yıldır bütün çalışmalarımı bunun üzerine yapıyorum, o zaman hedeflerimiz tamam olur. Türkiye Cumhuriyeti, Cumhur İttifakı’nı 2023’te de seçerse ülkemizin küresel güçte çok büyük adımlar atacağına inanıyorum. Ülkücü camianın içinde çocukluğumdan beri mücadele eden biriyim. Genel Başkanımız bana il başkanlığını tevdi ettiğinden beri bu görevi gururla yapıyorum. Ben bir hizmet adamıyım, bir neferim. Partimin bir neferi olarak genel başkanım ve genel merkezim beni nereden faydalı görür ise orada çalışırım. Başka bir hesabım asla mevcut değil. Allah izin verirse 2023 seçimlerine kadar buradayım, mücadele edeceğim” diye konuştu.