in ,

Halkın bakkalı Kemeraltı’nda hizmete açıldı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer seçim vaatleri arasında yer alan halk gıda marketlerinin ilkini Kemeraltı’nda hizmete açtı.

halk-market-acildi

İzmir Büyükşehir Belediyesi, kooperatifler aracılığı ile halkın güvenilir, ucuz ve sağlıklı gıdaya erişimini sağlayacak “Halkın Bakkalı”nın ilk şubesini resmen hizmete açtı. Kemeraltı Balıkçılar Çarşısı’nda yer alan market açılışında konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Halkın Bakkalı” olarak adlandırılan projenin tüm ilçelerde yaygınlaştıracaklarını duyurdu.

halkin-bakkali-acildi

Eşi Neptün Soyer ile birlikte ilk alışverişi yaptığı “Halkın Bakkalı”nın açılışında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer önemli mesajlar verdi.  Soyer çok sayıda davetlinin katıldığı ve halkın yoğu n ilgi gösterdiği şube açılışındaki konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Üreticinin ürettiğini aracısız olarak halkla buluşturacağız. Kültürpark ve Kadifekale’de üretici pazaryeri açtık. Bugün bakkalcılığa başlıyoruz. İzmir’in tüm ilçelerinde bakkallar açacağız. Amacımız küçük üreticinin üretmeye devam etmesini sağlamak. Hiçbir üretici, hiçbir köylü üretimi bırakıp ucuz iş gücü haline gelmeyi hak etmiyor. Anadolu’nun bereketli toprakları bunu hak etmiyor. Onun için küçük üreticinin mutlaka toprağında üretmesini sağlamak gerekiyor. Amacımız üreticinin toprağından kopmamasını sağlamak ve tüketicimizin de ucuz ve sağlıklı gıdaya erişimi için aracı olmak. Bu bakkalları açtıkça üreticimiz daha çok üretmeye başlayacak. Artık emperyalizm ya da dış güçler öyle topla tüfekle gelmiyor. Topraklarınızı fethediyor. Dolayısı ile bizi ithalatla ve haksız bir rekabetle yüz yüze bırakıyor. Bu pazarları ve bakkalları açmaya devam edeceğiz. 11 büyükşehir belediyesi ile beraber yani, Türkiye nüfusunun yarısını temsil eden belediyelerimizle beraber başka bir tarımın, başka bir Türkiye’nin mümkün olduğunu, zevkle, şevkle, aşkla bütün dünyaya göstereceğiz. Bugün bu projeyi mümkün kılan bütün çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.”

Erman Şentürk

 

diyanetten-cuma-namazina-korona-guncellemesi

Diyanet’ten Cuma namazına korona güncellemesi

kemeralti-esnafindan-corona-tedbiri

Kemeraltı esnafından corona tedbiri