in ,

‘Hayata pembe de bakmak gerek…’

15 yıldır Meme Kanseri’nde farkındalık yaratmak için çalışmalarını yürüten MEMEKANDER, bir yaş daha almanın coşkusunu üyeleriyle paylaştı

hayata-pembe-de-bakmak-gerek

Meme Kanseri ile Savaşım Derneği (MEMEKANDER) kuruluşunun 15’inci yıl dönümünü keyifli bir etkinlikle kutladı. Bayraklı Tınaztepe Galen Hastanesi misafirliğinde gerçekleşen etkinlikte Radyoloji Anabilim Dalı’nda Türkiye’nin ilk kadın öğretim üyesi olan Prof. Dr. Esin Emin Üstün, ‘Meme Kanseri İle İlgili Esintiler’ isimli konuşmasında katılımcılara, “Meme Kanseri farkındalığı için kontrolü elden bırakmayın” mesajı verdi.

FARKINDALIK YARATILDI

15’inci yıl coşkusunu üyeleriyle paylaşmanın sevincini yaşadığını belirten MEMEKANDER Başkanı Çiğdem Beşkardeş, “Her biri gözümüzde birer ‘Amazon’ olan kadın üyelerimizle 15 yıldır yaklaşık 20 bin yaşama dokunup Meme Kanseri hakkında farkındalık yaratarak ‘Bazen hayata pembe de bakmak gerek’ dedik… Sevgili hocamız Prof. Dr. Emin Üstün’ün engin bilgilerini keyifle dinledik. Hocamızın emeklerine sağlık, o kadar naif, yüreği o kadar büyük ki… Yaşama aktardığı hizmet ve yazdığı Kitapları ile tam bir Mustafa Kemal’in askeri bizlerin gururu olmuş iyi ki var… Ekonomist yazar Okan Yüksel de Nazım Hikmet’in şiiri ile kutlamamızı onurlandırdı. Kutlamamızda yanımızda olan Kadim dostumuz Sevgili İnci Mutluer’e, Tınaztepe Grubu kurucularından Prof. Dr. Mehmet Bektur’a, Başhekim Prof. Dr. Gökhan Akbulut’a ve emeği geçen tüm personele Tınaztepe Galen Hastanesine misafirperverliklerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz” dedi.

‘İHMAL ETMEYİN…’

MEMEKANDER’in Türkiye’de kurulmuş ilk meme kanseri hasta derneği olduğuna dikkati çeken Beşkardeş, “Bugüne kadar pek çok projeyi hayata geçirdik. Meme Kanser’i ile savaşan amazonlarımıza destek olduk, ‘Yalnız değilsiniz’ dedik. Bugün aramızda beyefendiler de var… Meme Kanseri sadece kadınları da değil, yüzde 1’lik bir oranda bile olsa erkekleri de ilgilendiren bir durum. Ayrıca bizi sevindiren bir gelişmeyi de sizinle paylaşmak istiyorum: Hüdaverdi Çalışkan arkadaşımız da derneğimize saç bağışı yaptı, minnettarız. 15 yıllık bir derneğiz. Bizden sonra bazı dernekler kuruldu ve hepsinin kendine ait yeri var. Bu dünyadan göçmeden derneğimizin kendine ait bir binası olduğunu görmek istiyorum. Bu hastalık gerçekten herkesin başına gelebilen bir şey… Bizler, sonuna kadar yanınızdayız… Lütfen, kontrollerinizi ihmal etmeyin. Herkese sağlıklı günler diliyorum…” diye konuştu.

Feyaz Tatar / Özel Haber

izmirin-4-ilcesinde-253-kacak-gocmen-yakalandi

İzmir’in 4 ilçesinde 253 göçmen kurtarıldı

acaba-sizde-bizim-icin-bir-umut-var-mi

‘Acaba sizde bizim için bir umut var mı?’