in ,

Hedef yerli ve milli tohumları koruyup çoğaltmak

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in başlattığı “Başka bir tarım mümkün” projesi kapsamında Tire’de ekilen ata tohumları hasat edilmeye başlandı

tire-tarim

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Tire Belediyesi işbirliği ile gerçekleştirilen projede, Kahrat mahallesinde Tire Belediyesi’ne ait 77 bin m2 araziye ekilen saz çavdarlarının ilk hasadı dün yapıldı. Biçerdöverle birlikte tarlaya gelen yetkililer ilk hasadı yaptı. Yapılan hasat sonrası ata tohumlarının çoğaltılarak yeniden ekim yapılacağı öğrenildi.

Hasat ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran; “Tire Küçük Menderes Havzası içinde bereketli topraklara sahip bir kent. Bizler de bu bereketli topraklarda ata tohumlarımızı çoğaltmak için İzmir büyükşehir Belediyemiz ile birlikte el ele veriyoruz. Hedefimiz yerli ve milli tohumlarımızı koruyup çoğaltmak. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Tunç Soyer’in başlattığı “Başka Bir Tarım Mümkün” projesi kapsamında dün Kahrat mahallemizde saz çavdarı hasadımızı yaptık. Bereketli bir sezon geçmesini diliyorum. Destekleri için İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Tunç Soyer’e de şükranlarımı sunuyorum” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, “Başka Bir Tarım Mümkün” projesi çerçevesinde üretilen tahılları kilo başına 14 TL ödeyerek almayı taahhüt etmişti. Bazı belediyeler ise tahılları un haline getirerek ihtiyaç sahiplerine dağıtıyor. (Haber Merkezi)

chpden-istifa-eden-vekillere-sarigulden-ustu-kapali-veto-vekillikten-de-istifa-edilmeli

Mustafa Sarıgül: “Haftanın bir günü zincir marketler ve AVM’ler kapalı olsun”

Şehit Piyade Uzman Çavuş Sercan Baş son yolculuğuna uğurlandı