İki yıl önce bu zamanlar, 2021'in 26 mayısı. İzmir'imizin iki efsanesi, finalde karşılaştı. Biri sevinecekti Altay çıktı, Altınordu 1.Lig'de kaldı. Altınordu'nun teknik ekibinde Teknik Direktör Hüseyi...

İki yıl önce bu zamanlar, 2021'in 26 mayısı. İzmir'imizin iki efsanesi, finalde karşılaştı. Biri sevinecekti Altay çıktı, Altınordu 1.Lig'de kaldı. Altınordu'nun teknik ekibinde Teknik Direktör Hüseyin Eroğlu, antrenör Ufuk Kahraman vardı. Yıllarca birlikte görev yaptılar. En büyük dileğim Altınordu çıkarken, iki kardeşimin taçlanıp Süper Lig apoleti takması idi. Hak ettiler, ama olmadı. Demek ki vakti zamanı değildi. Olsun nasip kısmet bu işler. Yabana gitmedi, Altay çıktı. İşine gelmeyen sallamak aşağılamak, yan gelip yatmak, emek sarfetmemek, başkalarından medet ummak, ne yap et mutlaka kazan, işi 'vur kur parçala'ya bağlamak. Kötü olunca kaderden bilmek iyi olunca kendine mal etmek. Her şeyi kadere yaslamak, kaderci olmak başka şey. Nasip kısmet deyip, yoluna devam etmek bambaşka bir konu. Toptan hakemlikten hiç anlamaz ama maçlarımdan önce cennet mekân babam Mehmet Aydınoğlu 'Sen adil ol, elinden geleni yap Allah, bal küpünü alır pekmez kübünü verir' derdi. Öyle de oldu. Bazı şeyler olur iken yanlış yola sapmamak gerektiği gibi, olmadığı zamanda da. Sabretmek, hataları görmek, emeğe devam etmek gerek. Bu böyle.

AİLECEK SÜPER LİGDELER

2021'de 'Süper Lig hocası' olamayan Hüseyin Eroğlu, Altınordu'da bir süre daha devam etti. Bildiğim kadarıyla takviye istedi, alınmadı. Genç yetiştirmek çok güzel de birden arenaya atmak olmaz ki. Hatta üç dört profesyonelliği yutmuş oyuncu gerekti olmadı. Hüseyin hocam buna da sabretti, düzlükte idi o zamanlar Altınordu, ayrılmak zorunda kaldı. Kaçmadı, gemiyi terk etmedi. Çok öncesinden veda etti. Derin nefes aldı, bekledi. Samsunspor'dan teklif geldi. Tam yeri ve takımı, tam da bizim göçmen evladı Hüseyin Eroğlu'na uygundu, cuk oturdu. Arması çok güzel bir kere. Aklına gelen, onay veren, uygulamaya koyan yöneticiler, kimse eğer. Bir sporsever olarak çok teşekkür ederim. Takım Süper Lig'e çıkmakla kalmadı, pırıl pırıl adam gibi adam, ağlamayan, bahane üretmeyen, huysuz, küfürbaz, agresif, dedikoducu hiç olmayan bir nefer kazandırdınız. Bu özelliklere görev vermek bir milattır, minnettarım. Hem başarılı hem de ahlaklı. Kolay değil, dik durmak. Yazın bunu bir yere Samsunspor Avrupa'ya gidecek, 5 yıl sonra da Hüseyin Eroğlu kardeşim ile aktif görev yapan ağabeyi Halit Eroğlu, Milli Takımın değişmez ekibi olacak. Nasipse, kısmetse. Yolları bahtları açık olsun. Sevdiklerimden Altınordu artık 2.Lig'de, Eroğlu ailesi Süper'de. İşte bu kader, hem de en güzelinden nasip, kısmet.

EKİN, YEŞİM İLE DAMLA

Takip ederim, kendimi göstermem. Gider izlerim, çaktırmam. Her yere de yetişemem ki. Gidemeyince de güvendiğim bir çift gözden de fikir alırım, sorarım. Heyt be MHK Üyesi misin be mübarek. Hiçbir maddi kazancım ve de manevi beklentim olmadan. Kıskanmam da hakemliğe yatkın, sporu ve futbolu bilen gençlere katkım olursa çok mutlu olurum. Damla Tarkan, iyi gidiyor. Hem de çok iyi maşallah. Deplasmandaki iki maç için arayan yönetici ve teknik adamlar oldu. Sadece galip gelince değil. İzmir'deki Bornova Hitap - Antalya Konyaaltı Gençlik maçında da çok iyiydiler. Yardımcı hakemler Yeşim Sur ve Ekin Kurt'la. Gözlemci de bu işlerin piri, öğretmen Akif Gözmen. Bu yol FİFA'ya gider. Aynı yolda, taviz vermeden, yere sağlam basarak. Uçmadan. Başarılar diliyorum.

GAFLET BU, ADAY YAPMAZ

Hakem değil diye çok yazdım, başka bir şey. Her gün daha kötüye gidiyor. Kafasında bitmiş bu iş. Ali Palabıyık gibi olacak. FİFA Kokartı gitti, MHK'nin elinde patlayacak Mete Kalkavan. Hata filan denmez buna. Başkaları gibi reklamla, sansasyonla bırakmıyor istiyor herhalde. Stüdyoda yeri hazır mı ne ? Penaltı penaltı değil, acele ediyor şak diye veriyor. 3 dakika devam ettirip ayak kırıldığı, bilek burkulan sonra VAR'a gidilen maçları unuttun mu ? Bu acelen ne ? Asıl bunda beklesen. 1 saniye geçmedi, vurdu gol oldu. En büyük ceza goldür. VAR'a gitti, penaltı değil, golü de yedi. Ne yaptı, yanlış düdüğe olayı bağlayıp hakem atışıyla başlattı. O bir golle Ankaragücü veya Ümraniyespor zarar görürse ? Bu hakemlik değil, aday yapmaz bunu. Bırak en iyisi, bıraktırılmadan.

MÜBERRA İLE CİHAN ÖĞRETMENLERİME

Spor bir sanattır, sanat da spor. İkisini de çok severiz, takip ederiz. Sanatsever sporsever duyurumdur. Sanata değer veren, güzel sesli matematik öğretmenim Müberra Öktemer ile öğretmenlerimizden harika sunum yapan Cihan Turan'ın aziz hatırasına konser düzenlendi. 2016'de kurulan Sevgi Bağları Kültür ve Sanat Derneği Türk Sanat Müziği Korosu'nun 23 Mayıs 2023 Salı (bu akşam) Saat; 20.00'de Güzelyalı Nazım Hikmet Kültür Merkezi'nde İzmir Devlet Klasik Türk Müziği Korosu Ses Sanatçısı Sergin Kaya şefliği, Yükselen Balkan sunuculuğu, Ömer Balkan dernek başkanlığıyla. Teşekkürler, haftaya salı akşamı da Aşık Veysel anısına Bornova Galen THM-TSM Konseri var, itinalı ile duyurulur.