in ,

İdlib’de patlama: Şehidimiz var

Milli Savunma Bakanlığı, İdlib bölgesinde patlamayla yaralanan bir askerin şehit olduğunu açıkladı.

milli-savunma-bakanligi-haftaninde-bir-asker-sehit-oldu-3-asker-yaralandi

Milli Savunma Bakanlığı:“27 Mayıs 2020 tarihinde İdlib bölgesinde icra edilen yol kontrol devriyesi esnasında arama bölgesinin 250 metre güneyinde meydana gelen ve sebebi henüz tespit edilemeyen bir patlamanın tesiri ile kahraman bir silah arkadaşımız yaralanmış ve derhal hastaneye kaldırılmış, ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. “

elazigli-tegmen-Canbert-Tatar-sehit-dustu

Elazığ’a şehit ateşi düştü

Suriye’nin İdlib bölgesinde EYP’nin infilak ettirilmesi sonucu şehit düşen Elazığlı Teğmen Canbert Tatar‘ın Tunceli’de dede evinde bulunan ailesine acı haber verildi. Alınan bilgiye göre, Suriye’nin İdlib bölgesinde yola önceden döşenen EYP’nin infilak ettirilmesi nedeniyle Elazığlı Piyade Teğmen Canbert Tatar, şehit düştü. Şehidin babası Çetin ile annesi Suna Tatar’ın, Tunceli’nin Çemişgezek ilçesinde Bozağaç Köyü’nde annesinin baba evinde olduğu öğrenildi. 2 kardeş olan şehidin ailesine acı haber ilçe Kaymakamı Harun Kazez ile askeri yetkililer tarafından verildi. Köydeki eve dev Türk bayrağı asıldı. Şehidin ailesinin bugün Elazığ’a geleceği, yarın törenle naaşının şehitliğe defin edileceği bildirildi.

Başkan İnce‘den başsağlığı mesajı

Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, şehit haberini sosyal medya hesabından şu sözlerle duyurdu; ” İdlib bölgesinde yol kontrol devriyesi arama bölgesinde meydana gelen  ve sebebi henüz tespit edilemeyen patlama sonucu bir askerimiz şehit olmuştur.  Kahraman şehidimize Allahtan rahmet,  kederli ailesine  sabır, yaralı Mehmetçiklerimize acil şifalar diliyorum Milletimizin başı sağ olsun.”

chpli-dila-koyurga-gozaltina-alindi

CHP’li Koyurga, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı

corona-virusunde-dikkat

Korona virüs nedeniyle 34 kişiyi daha kaybettik