in ,

İzmir Doğal Gaz’dan yatırım hamlesi

İzmir Doğal Gaz Genel Müdürü Ahmet Yetik, salgın sırasında ara verilen yatırımların tekrar başlatıldığını belirtti

izmir-dogal-gazdan-yatirim-hamlesi

İzmir’in doğal gaz dağıtım lisansını alarak, doğal gazın yatırım ve işletmesini üstlenen İzmir Doğal Gaz 2020 yılı yatırım planını açıkladı. Yapılan açıklamada bu yıl içerisinde 104 milyon liralık altyapı yatırımı yapılacağı ifade edildi. İzmir Doğal Gaz Genel Müdürü Ahmet Yetik, salgın sırasında ara verilen yatırımların tekrar başlatıldığını belirterek, “Bu yıl da İzmirlileri doğal gazla buluşturmak için bütçemizin önemli bir kısmını altyapı yatırımlarına ayırdık” dedi.

57 bin 200 yeni hane doğal gaza kavuşacak

2005 yılından bugüne kadar yaptığı yatırımlarla İzmir’de 25 ilçeyi doğal gazla buluşturup, bir milyon 330 bin potansiyel haneye, 840 bin aboneye ulaşan İzmir Doğal Gaz, 2,5 aylık aradan sonra yatırımlarını tekrar başlattı. 2020 yılı içerisinde 13 ilçede toplam 49 mahallede doğal gaz altyapı çalışması yapacak olan İzmir Doğalgaz, yeni yatırım bölgelerinde 16 kilo metre çelik hat, 268 kilo metre polietilen ana hat, 119 kilo metre servis hattı imalatı yapacak. Çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte toplam 16 bin 700 adet binaya ve bunları kapsayan 57 bin 200 adet hane doğal gaza ulaştırılmış olacak.

Hedef Eylül’den önce çalışmaları tamamlamak

Genel Müdür Ahmet Yetik, yoğun talebi karşılamak için yeni bölge ve genişletme çalışmalarına ağırlık verdiklerini belirterek, “İzmir Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyeler ile uyumlu bir çalışma içerisindeyiz. Güvenliği ön planda tutan ileri bir teknoloji ile çalışıyoruz. İzmirlilerin de desteği ile yatırımlarımızı kısa sürede tamamlayarak Eylül ayına girmeden yeni bölgelerimizi doğal gaza kavuşturmuş olacağız” dedi.

Yeni Bölgeler Aboneliğe Açıldı

Yeni yatırım bölgelerinde vatandaşların bilgilendirilmesine önem verdiklerini dile getiren Yetik, “Yatırım bölgelerimizde muhtarlarımızdan başlayarak vatandaşlarımızı kapı kapı ziyaret ederek bilgilendiriyoruz. 2020 yılı yatırım bölgeleri doğal gaz abonelik işlemlerine açılmıştır. Bu bölgelerde yaşayan İzmirliler abonelik işlemlerini tamamlayarak, doğal gaz dönüşüm işlemlerini yapabilirler. www.izmirgaz.com.tr kurumsal web adresimizden yaşadıkları cadde ve sokaklar hakkında detaylı bilgi alabilecekleri gibi, 0850 222 33 35 no.lu Çağrı Merkezimizden de detaylı bilgi alabilirler” dedi.

izmir-kirsalinda-baska-bir-tarim-modeli-gelisiyor

İzmir kırsalında “başka bir tarım” modeli gelişiyor

doga-ve-koy-turizmine-yonelik-proje-hazir

Doğa ve köy turizmine yönelik proje hazır