in ,

İzmir spor kenti olacak

 İzmir Spor Kulüpleri Birliği Vakfı (İZVAK) Başkanı Ali Erten, İzmir Ticaret Odası’nda düzenlediği basın toplantısında, İzmir’i spor kenti kimliğine kavuşturacaklarını söyledi.

izmir-spor-kenti-olacak

İzmir‘in marka futbol kulüplerinin olduğunu dile getiren Erten, “Büyük kulüplerimiz ile şehrimizi bir spor kenti yapabiliriz. Şehrimiz bunu çok hak ediyor. Bu anlamda İzmir’in dünyada hızla gelişen spor ekonomisinden ve spor turizminden daha fazla pay alması için, sonuç ve hedef odaklı olarak hepimiz çalışmalıyız. Bu konuda kulüplerimizle, turizm işletmelerini içinde bulunduran Turizm İşletmeleri Konfederasyonu ve İzmir Ticaret Odası’yla, yerel merkezli yönetimlerimizle işbirliği yapacağız” diye konuştu.

Statlarımız konusunda epey yol alındı’

İzmir’e yeni statların yapıldığını ve inşaatların hızla ilerlediğini ifade eden Erten, “Statlarımız konusunda epey yol alındı. Destek ve emek veren tüm yöneticilerimize, değerli siyasi temsilcilerimize, Gençli ve Spor Bakanlığı yetkililerine. Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu‘na, İzmirlilere ve kulüplerimize teşekkür ederim. Göztepe‘nin yeni stadı Gürsel Aksel Spor ve Sağlıklı Yaşam Merkezi kapılarını 26 Ocak’ta Beşiktaş maçıyla açacak. Alsancak Stadı gelecek seneye yetişecek. Karşıyaka Stadı’nda ise 3’üncü ihale yapılacak. Artık İzmir’de milli maç da izleyeceğiz. Süper Lig’de 2020-2021 sezonunun İzmir ve Türkiye’nin yetiştirdiği en büyük spor adamlarından olan Adnan Süvari adıyla oynanması için çalışmalarımız da sürüyor” dedi. (DHA)

leathermore-21-ocakta-basliyor

Leather&More 21 Ocak’ta başlıyor

baskan-idug-hastanedeki-cocuklari-unutmadi

Başkan İduğ hastanedeki çocukları unutmadı