in ,

İzmir’de 5.6 büyüklüğünde deprem!

Manisa’nın Akhisar ilçesinde deprem meydana geldi. 5.4 büyüklüğünde olan deprem İzmir ve İstanbul dahil pek çok ilde hissedildi

manisada-korkutan-deprem-izmirde-de-hissedildi

Kandilli Rasathanesi’nden alınan bilgiye göre merkez üssü Manisa – Akhisar Musalar Mahallesi olan ve saat 22:22’de gerçekleşen depremin büyüklüğü ise 5.4 olarak belirlendi. Saat 22:25’te ise yine aynı bölgede 4.4 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi.

Akşam saatlerinden beri pek çok depremin yaşandığı Manisa’da vatandaşlar korku dolu anlar yaşadı. İzmir‘de de çok şiddetli bir şekilde hissedilen deprem kısa süreli paniğe neden oldu. Saat 22:20 ve 23:00 arasında, aynı bölgede çok sayıda artçı deprem meydana geldi.

Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu yaptığı açıklamada, “Musalar mahallesine ulaşmaya çalışıyoruz, henüz elimizde hasar bilgisi yok. Şehir merkezinde herhangi bir hasar kaydı ulaşmadı” dedi.

Manisa Valisi Ahmet Deniz gazetecilere yaptığı açıklamada, depremin ardından bir yaralanma olayı olmadığını ancak Çeltikli mahallesinde bazı evlerde göçükler yaşandığını kaydetti.

Alınan bilgiye göre, deprem esnasında balkon ve penceren atlayarak yaralanan vatandaşlar Akhisar Devlet Hastanesi‘nde tedaviye alındı.

İstanbul Valiliği‘nce yapılan açıklamada, İstanbul’da hiçbir olumsuzluk yaşanmadığı belirtildi.

Haber Merkezi

toprak-dede-son-yolculuguna-ugurlandi

‘Toprak Dede’ Hayrettin Karaca, son yolculuğuna uğurlandı

deprem-panige-neden-oldu

Deprem paniğe neden oldu, vatandaşlar sokağa döküldü