in ,

İzmir’e 7 yeni kaymakam

İstanbul ve İzmir’de görev yapan mülki idare amirlerinin de arasında olduğu 624 mülki idare amirinin görev yerlerinde değişiklik yapılmasına ilişkin Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı, Resmi Gazete’de yayımladı.

izmire-7-yeni-kaymakam

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın imzasıyla Resmi Gazete‘nin bugünkü sayısında yayımlanan Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile bulundukları yerlerde görev sürelerini tamamlayan veya hizmet ve mazeretleri gereğince kararname kapsamına alınan 624 mülki idare amirinin görev yerleri değiştirildi.

Atamaların, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’nin 2’nci ve 3’üncü maddeleri gereğince yapıldığı belirtildi.

İZMİR ATAMALARI

Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü Hukuk Müşaviri Naci Akkaş, Seferihisar Kaymakamlığı’na atandı. İstanbul-Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu Çiğli Kaymakamı olurken Çiğli Kaymakamı Kaya Çıtak ise Mersin Vali Yardımcılığı görevine getirildi.

Menderes Kaymakamı Bahri Tiryaki, İstanbul-Maltepe Kaymakamı olurken Menderes’e Çanakkale-Ayvacık Kaymakamı Cevat Çelik Atandı. Konak Kaymakamı Mehmet Eriş, Muğla- Menteşe ilçesi Kaymakamı olurken Balıkesir-Ayvalık ilçesi Kaymakamı Gökhan Görgülüaslan ise Konak Kayamakmı oldu.

Çeşme Kaymakamı iken görevinden alınarak İzmir vali yardımcılığına getirilen Hacı Mehmet Kara, Kırıkkale vali yardımcısı oldu. Manisa vali yardımcısı iken Çeşme Kaymakamlığına geçici gönderilen Ünal Çakıcı ise bu göreve asaleten atandı.

Beydağ Kaymakamı Abdurrahman Çelebi, Erzurum Olur ilçesine atanırken Antalya Kaymakam adayı Fırat Kadirlioğlu Beydağ’a atandı.

Urla Belediye Başkanı Burak Oğuz’un FETÖ soruşturması sonrası görevden alınmanın ardından Urla Belediye Başkanlığına Kaymakam Önder Can getirilmişti. Krizin ardından Can görevinden alınarak Aydın-Köşk ilçesi Kaymakamı olmuştu. Can son olarak İzmir Vali Yardımcılığı görevine atandı. Urla Kaymakamlığına ve belediye başkanvekilliğine bakan ve Antalya-Kemer’den Urla’ya gönderilen Murteza Dayanç bu görevine asaleten atandı.

Kiraz Kaymakamlığı’na Kocaeli kaymakam adayı Onur Titiz getirildi. Kemalpaşa Kaymakamı Kızılkaya İstanbul-Sultanbeyli ilçesi kaymakamlığına atanırken Kemalpaşa’ya ise Hatay-Arsuz Kaymakımı Musa Sarı geldi.

VALİ YARDIMCILARI DA DEĞİŞTİ

Karadeniz Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Manisa-Ahmetli Kaymakamı Gökhan Özkan, İzmir vali yardımcılığı görevlerine atanırken İzmir’de vali yardımcılığı yapan Aydın Memük Manisa Vali yardımcılığına, Erhan Günay ise Hatay vali yardımcılığına atandı.

izmirde-bicakli-gasp-iddiasiyla-1-kisi-yakalandi

İzmir’de bıçaklı gasp iddiasıyla 1 kişi yakalandı

tarlada-kalan-domatesler-bucali-kadinlara-can-suyu-oldu

Tarlada kalan domatesler, Bucalı kadınlara can suyu oldu