in ,

İzmir’in risk haritasında en çok koronavirüs vakası Buca’da!

Hayat Eve Sığar uygulamasında yer alan risk haritasına göre İzmir’in koronavirüs haritasında en çok koronavirüs vakası Buca’da!

izmirin-risk-haritasinda-en-cok-koronavirus-vakasi-bucada

Sağlık Bakanlığı tarafından vatandaşların kullanımına sunulan Hayat Eve Sığar mobil uygulamasında korona virüs risk haritası güncellendi. Buna göre, İzmir’in korona virüs risk haritasında, İzmir’de en çok korona virüs vakasının görüldüğü ilçe Buca. Buca’nın Yeşilbağlar, Fırat ve Mustafa Kemal mahallelerinde çok ciddi vaka yoğunluğu göze çarpıyor. Söz konusu mahallelerde sosyo-ekonomik anlamda dezavantajlı vatandaşların yaşaması, gereken koronavirüs tedbirlerinin alınmadığını gözler önüne seriyor. Ayrıca, Buca’nın Yenigün ve Çamlıkule mahalleleri arasında da yüksek risk olduğu haritada mevcut.

KONAK İKİNCİ SIRADA

Hayat Eve Sığar uygulamasının risk haritasında korona virüs vakalarının fazla olduğu bir diğer ilçe de Konak. Yenişehir, Güney, Zeytinlik ve Ballıkuyu mahalleleri arasında kalan bölgede kırmızı alanların fazlalığı dikkat çekiyor. Bir diğer taraftan Eşrefpaşa ve Zafertepe mahallelerinde de bölgesel olarak korona virüs vakaları mevcut.

Feyaz TATAR / Özel Haber

manisada-koronavirus-vakalari-patladi-hastanelerde-yer-kalmadi

“Manisa’da koronavirüs vakaları patladı, hastanelerde yer kalmadı”

ankarada-kadin-cinayeti

Bir kadın cinayeti daha: Eşinin çalıştığı iş yerini silahla bastı…