in , ,

İzmirli Odalar: ‘Mehmetçikleyiz’

Suriye’nin İdlib kentindeki terör yapılanmalarına karşı yürüttüğü operasyonlara destek vermek üzere 81 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen açıklamada konuşan Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar “Bugün her zamankinden daha güçlü şekilde biriz, bütünüz ve birlikteyiz” dedi

izmirli-odalar-mehmetcikleyiz

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne (TOBB) bağlı oda ve borsalar, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin sınır güvenliğini sağlamak amacıyla, Suriye’nin İdlib kentindeki terör yapılanmalarına karşı yürüttüğü operasyonlara destek vermek üzere ortak bir toplantı düzenledi. Türkiye genelinde eş zamanlı olarak yapılan basın açıklamasına Ege Bölgesi Sanayi Odası, İzmir Ticaret Odası, İzmir Ticaret Borsası, Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi ile sendika konfederasyonları, birlik ve dernek temsilcileri katıldı. Toplantının ev sahipliğini yapan EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, ortak basın bildirisini okudu. Her kritik dönemde devletin yanında olduklarını belirten Yorgancılar, “81 ilimizde ülkemizin önde gelen 30’a yakın meslek örgütü sendika konfederasyonları ve sivil toplum kuruluşu hep beraber bu açıklamayı yapıyoruz. Bizler her kritik dönemde milletin ve devletin yanında olduk. Üstlendiğimiz sorumluluğun hakkını vererek hareket ettik. Bugün de İdlib’de gerçekleşen hain saldırıya karşı ortak tepkimizi gösteriyoruz. Öncelikle vatanın huzuru güvenliği ve mazlumları müdafaa etmek üzere üstlendikleri görevde şehit olan tüm kahraman askerlerimizin ruhları şad olsun. Rabbim şehitlerimizin mekanlarını cennet eylesin. Yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz” diye konuştu.

‘CEVABI VERİLMİŞTİR’

Askerlerin İdlib’de hem ülke sınırlarını hem de mazlumları koruduğunu ifade eden Yorgancılar, Suriye’de yaşananlara dünyanın sessiz kaldığını öne sürdü. Yorgancılar Türkiye’nin barış ve huzur odaklı çabalarının pek çok ülkede karşılık görmediğini söyleyerek, “Buradan tekrar sesleniyoruz. Karşımızda, insanlıktan nasibini almamış, tüm ahlaki, insani ve dini değerleri hiçe sayan, kendi yurttaşlarını bile topraklarından eden, canlarına kasteden, zihniyete sahip bir rejim bulunuyor. Suriye’yi her geçen gün daha da ağır bir yıkıma sürüklüyor. İşte rejim güçleri son olarak da, yapılan anlaşmalara uymayarak, askerlerimizi kalleşçe pusuya düşürdü. Bu saldırı, asla kabul edilemez. Dolayısıyla, masum insanları katleden ve ülkemizin güvenliğine de açık tehdit oluşturan bu rejim unsurlarına karşı sessiz kalmamız beklenemez. Tarihi ve kültürel bağlarımız bulunan, rejimin zulmünden kaçan Suriyeli kardeşlerimizin yaşama hakkını korumak tarihi, insanı ve vicdani sorumluluğumuzdur. Türk Devleti ve Ordusu, bugüne kadar, Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı ve Barış Pınarı harekâtıyla terör örgütlerine ve destekçilerine gereken cevabı en güçlü şekilde vermiştir” dedi.

‘HER KARARIN ARKASINDAYIZ’

Açıklamayı okuyan Başkan Yorgancılar, çok sayıda Türk askerinin öldüğü saldırıyı yapanların da bedelini ödeyeceğini belirterek, “Bahar Kalkanı harekâtıyla da bu bedeli ödemeye de başlamışlardır. Şunu da herkes bilsin ki, biz, her türlü zorluğu aşmasını bilen bir milletiz. Mevzubahis vatan olunca, tüm siyasi ve fikri ayrılıkları bir tarafta bırakırız. İşte şimdi de birlik ve beraberlik içinde hareket ediyor, sabır ve dayanışma gösteriyoruz. Ülkemizin menfaatlerini her şeyin üstünde tutuyoruz. Bugün her zamankinden daha güçlü şekilde biriz, bütünüz ve birlikteyiz. Türkiye’nin tüm kesimlerini temsil eden Mesleki ve Sivil Toplum Örgütleri olarak, bayrağımızın altında kenetlendik. Katil rejime karşı kararlı şekilde mücadele eden devletimizin ve kahraman ordumuzun yanındayız. Alınacak her kararın, atılacak her adımın arkasındayız” ifadelerini kullandı.

Utkucan Akkaş

torbalidaki-arsiz-kumarbazlara-4-baskin

Torbalı’daki arsız kumarbazlara 4. baskın

calisan-kadin-icin-egitimli-yardimci

Çalışan kadın için eğitimli yardımcı