in ,

Joe Biden’ın göreve başlayacağı dakikalarda Washington DC’de bomba alarmı!

ABD’den son dakika haberleri peş peşe geliyor… Geçen yıl 3 Kasım’da gerçekleştirilen seçimleri kazanarak görevdeki Donald Trump’ı mağlup edip 46’ncı ABD Başkanı seçilen Joe Biden, bugün Türkiye saati ile 20.00’da yemin ederek Beyaz Saray’a çıkıyor. ABD’nin yeni lideri Biden, yemin töreni öncesi Twitter hesabından “Amerika’da yeni bir gün” mesajı paylaştı. Öte yandan yemin töreni öncesi Yüksek Mahkeme bomba ihbarı üzerine boşaltıldı.

joe-bidenin-goreve-baslayacagi-dakikalarda-washington-dcde-bomba-alarmi

Dünyanın gözü ABD’de… Başkent Washington DC’de 20 Ocak günü oldukça hareketli geçiyor. ABD’nin 46’ncı Başkanı seçilen Demokrat Joe Biden, bugün 6 Ocak’taki kanlı baskına tanıklık eden Kongre binasının önünde kurulacak platformda yemin ederek göreve başlayacak. Başkan Yardımcısı seçilen ilk kadın ve ilk siyahi olarak tarihe geçen Kamala Harris de Biden ile birlikte yemin edecek.

25 BİN ASKER GÖREV YAPIYOR

6 Ocak’ta Başkan Donald Trump yanlıları tarafından basılan ve beş kişinin hayatına mâl olan Kongre binası eylemleri nedeniyle Washington’da üst düzey güvenlik tedbirleri alınmış durumda. Ulusal Muhafızlar başkente konuşlandırıldı. Joe Biden’ın göreve başlama töreni için yaklaşık 25 bin asker görev yapıyor.

İşte dakika dakika Joe Biden’ın yemin töreni…

BIDEN KONGRE BİNASINA GELDİ

Joe Biden, başkanlık yeminini edeceği Kongre binasına geldi. Biden’ın yanında yardımcısı Kamala Harris ve eşi Jill Biden da vardı.
CANLI... Joe Biden ABDnin 46ncı Başkanı olarak göreve başlıyor... İşte son dakika gelişmeleri...

WASHINGTON DC’DE BOMBA ALARMI

ABD’nin başkenti Washington DC’de yeni başkan Joe Biden’ın yemin töreni için dakikalar sayılırken, Yüksek Mahkeme bomba ihbarı üzerine boşaltıldı. CNN muhabiri Alex Marquardt, son dakikalarda Yüksek Mahkemede’deki Ulusal Muhafız birliklerinin sayısının artırıldığını doğruladı. ABD Yüksek Mahkemesi, ABD’nin 46’ncı Başkanı Joe Biden’ın yemin edeceği Kongre binasının karşısında bulunuyor.

BIDEN’DAN SON MESAJ

ABD’nin yeni başkanı Biden, TSİ 17.15’te Twitter hesabından yaptığı paylaşımla, “Amerika’da yeni bir gün” mesajı verdi.

 

-hurriyet.com.tr

erken-secim-aciklamasi

AK Parti’li Akbaşoğlu’ndan erken seçim açıklaması

mebten-okul-oncesi-kurumlarla-ilgili-aciklama-19-hazirana-kadar

MEB’den flaş yüz yüze eğitim açıklaması: 22 Ocak’ta…