in ,

“Kadınlarla Büyük Türkiye Yolunda” projesi İzmir’de tanıtıldı: ‘Kadınların emeği ülkenin istikbali…’

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları’nca hayata geçirilen “Kadınlarla Büyük Türkiye Yolunda” projesi İzmir’de tanıtıldı. Başkan Keşir, “Gücünüze inanıyorum” mesajı verdi

kadinlarla-buyuk-turkiye-yolunda-projesi-izmirde-tanitildi-kadinlarin-emegi-ulkenin-istikbali

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı, “Kadın Emeği Türkiye’nin İstikbali” programı kapsamında 81 ilde gerçekleştirilmesi planlanan çalışmaların bir ayağını da İzmir’de gerçekleşti. Kırsal kalkınmaya, kadın girişimcilik oranının artırılmasına ve kadın emeğine yönelik gerçekleştirilen toplantılarda, iş kurmak ve meslek edinmek isteyen kadınlarla kentteki bir otelde buluşan AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Ayşe Keşir’e, Genel Merkez Kadın Kolları Teşkilat Başkanı, Bursa Milletvekili Emine Yavuz Gözgeç, Genel Merkez Kadın Kolları Tanıtım ve Medya Başkanı, Denizli Milletvekili Nilgün Ök, İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı ve İzmir İl Kadın Kolları Başkanı Dilek Yıldız Büyükdağ da eşlik etti. Proje kapsamında düzenlenen toplantılarda kadınlar, KOSGEB, Tarım İl Müdürlüğü, İŞKUR, Ticaret Bakanlığı gibi kamu kurum ve kuruluşların, kadınların üretime destek vermesi için sağladığı hibe, kredi, fon ve projeler anlatıldı, İzmirli kadınların beklentileri ve talepleri dinlendi.

İZMİR’İ ÖNEMSİYORUZ”

Kadınların iş gücüne katılım oranlarının da artırılması amaçlanan, halka açık gerçekleştirilen buluşmalar bugüne kadar 41 ilde, yaklaşık 12 bin 833 katılımcı ile gerçekleştirildiğini belirterek açıklamalarına başlayan Başkan Keşir, “Genel merkez olarak buraya kalabalık bir ekiple geldik. İllere gittiğimizde ilk olarak kadın odaklı çalışan sivil toplum kuruluşları ve yerel basınla bir araya gelmek istiyoruz. Sizler yerelde nabzı tutan ekipsiniz. Sizlerle birlikte olmak hem bu şehre ait istişarelerimizi yapmak hem de genel siyasetle ilgili politikalar ve iyi örnekleri görmemize katkıda bulunuyor. İzmir bizim için kıymetli, aynı zamanda kurtuluşun da şehri. Biz İzmir’i, İzmir halkına hizmet etmeyi çok önemsiyoruz. İstiyoruz ki politikalarımızla herkes güçlensin. Kadını iki şekilde güçlendiririz; eğitimde fırsat eşitliği ve ekonomiye kazandırmak… Biz kadın politikalarımıza ve kadın emeğine böyle bakıyoruz” dedi.

EĞİTİM DESTEĞİ

Çalışmaları kapsamında kadının güçlendirilmesi için eğitim çalışmaları da yaptıklarının altını çizen Keşir, “Biz bir eğitim projesi de yapıyoruz. Türkiye artık gelişmiş ülkeler arasında bir ülke… Özellikle lise eğitimini yarıda bırakmak zorunda kalan kadınlar var. Biliyoruz ki lise eğitimini tamamlayan kadın üniversiteye de başlıyor. Bizim de bu konuda bir uygulamamız var. 10 ila 15 kişi olduğunda halk eğitimde istediğiniz kursu açtırabilirsiniz. Doğuda bu program genellikle el sanatlı olarak tercih ediliyor ama matematik kursu da açtırabilirsiniz. Bunu da artık AK Parti teşkilatlarımız organize edecek. Mahallelerdeki okulları kullanıp o kursları açtıran kadınlara destek vereceğiz. Eğitimle kadınların geçmişte kaçırdığı fırsat eşitliğini yakalamasını istiyoruz. Sadece üç haftada Türkiye genelinde 21 bin 176 kadını yeniden eğitim hayatına başlattık. Ben inanıyorum ki gelecek 10 yılın Türkiye’sinde hem ekonomide hem de karar alma mekanizmalarında daha çok kadın yer alacak” diye konuştu.

YAĞMUR DAŞTAN

22-yasindaki-3-aylik-hamile-kadin-kalp-krizi-sonucu-hayatini-kaybetti

22 yaşındaki 3 aylık hamile kadın kalp krizi sonucu hayatını kaybetti

esimi-oldurdum-gelin-beni-alin-diyerek-kendini-ihbar-etti-cani-koca-esini-plastik-kelepceyle-bogarak-oldurdu

Eşini plastik kelepçeyle boğarak öldüren koca tutuklandı! Aldattığı için öldürdüm, çok pişmanım dedi