in ,

Kolonyadan sonra oto yıkamaya akın

Türkiye’de korona virüsü vakalarının görülmesinin ardından vatandaşlar önce kolonyaya şimdi de araç ve ulaşım ile temizliğine büyük ilgi duymaya başladı

kolonyadan-sonra-oto-yikamaya-akin

Türkiye’de de korona virüsün görülmesinin ardından market, bakkal ve kolonya satış noktalarına giden vatandaşlar şimdi de detaylı araç temizliğine yöneldi. Korona virüsün görülmesinin ardından toplu taşıma araçları, okullar ve hastaneler dezenfekte edilmeye başlandı. Vatandaşlar, virüsten korunmak için her türlü ürünü alırken mücadele de oto yıkamacılara da ilgi fazla oldu. Oto yıkamacılara adeta akın eden vatandaşlar araçları için antibakteriyel temizlik istedi.

‘MÜŞTERİ ARTTI’

Oto yıkamacılar ise halkın talepleri doğrultusunda özel dezenfekte çalışmalarını vatandaşların hizmetine sunmaya başladı. Uzun yıllardır oto yıkama işi yapan ve detaylı iç dış temizlik yaptıklarını ifade eden Bora Açarsoy, “Elbette üzücü bir olay ama işe ticari olarak bakmak gerekirse, müşteri artışımız var. Turistler gelmiyor o ayrı. Biz bazı otellere yakın çalışıyoruz. Fakat otele gelmeyenler olmasına rağmen büyük bir yoğunluk var. Detaylı temizlik isteyen sayısı özellikle çok oluyor” dedi.

‘DEZENFEKTE İSTENİYOR’

Detaylı kuaför bakımı yani dezenfekte işlemli araç temizliği isteyen kişi sayısının çok fazla olduğunun altını çizen Açarsoy, “Dezenfekte çalışmasında aracın koltuklarını tamamen dezenfekte yapıyoruz. Deri ve kumaşları yıkıyoruz. Yerler, kapıların altı ve bütün plastik yüzeyler ayrıca dezenfekte ediliyor. Aracın antibakteriyel temizliğini yapıyoruz. Sadece aracın yüzey temizliği değil komple olması önemli. Klima temizliği asla arka plana atılmamalı. Bu nedenle bizler araçta istenirse ozon sterilizasyon ve klima temizliği yapıyoruz” açıklamalarında bulundu.

Ozon sterilizasyonun atlanmaması gerektiğini vurgulayan Açarsoy, “Sigara, yemek ve benzin gibi kokular ozon ile araç içinden atılıyor. Aracınızın içine klima havalandırma kanalları veya döşeme araları gibi dip bölgelerden de koku yayılımı olabilir. Ozonla dezenfeksiyon ile vatandaşın virüsten korunması mümkün çünkü virüs, bakteri, mantar ve benzeri için ozon yok edici etkiye sahip” diye konuştu.

Rana Beyza Öztürk / Özel Haber

bayraklida-is-yerine-ates-acildi-1-olu

Bayraklı’da iş yerine ateş açıldı: 1 ölü

nisan-ortalarinda-koronanin-ekonomik-etkilerini-goruruz

‘Nisan ortalarında ‘korona’nın ekonomik etkilerini görürüz’