in ,

‘Komşum evde kal biz sana koşarız’

CHP Balçova İlçe Başkanı Binnur Akın, vatandaşın hizmetinde olduklarını belirterek “Uyarılara uyun, umudunuzu da asla kaybetmeyin” dedi

komsum-evde-kal-biz-sana-kosariz

CHP Balçova İlçe Başkanlığı, virüs salgınından dolayı evde kalan vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak için çalışmalarını sürdürüyor. İlçe Başkanı Binnur Akın, her zaman Balçovalılar’ın hizmetinde olduklarını söyleyerek, “İlçemizde yaşayan tüm vatandaşlarımıza çağrımızdır: Lütfen komşum, evde kal” dedi.

Şu anda ilçe binasını 13.00 ve 15.00 arası olmak üzere günde sadece iki saatliğine açtıklarını belirten Başkan Akın, “Diğer zaman dilimlerinde binamızı kapatıyoruz. Çalışmalarımızı genel anlamda ilçe binasının içinden yapmasak da görevimizin verdiği sorumluluk neticesinde vatandaşımız için hizmet vermeye devam ediyoruz. Uyarılara uyup evde kalan vatandaşlarımızın bir takım ihtiyaçları oluyor. Telefon aracılığıyla bize ulaşıyorlar. Bizler de elimizden gelen desteği sağlamak için çabalıyoruz. Özellikle sağlık sorunu olan vatandaşlarımız, ‘Hastaneye nasıl gidebiliriz?’, ‘Ulaşım imkanı olabilir mi?’ gibi soruların cevabını öğrenmek için bizlere danışıyor. Gençlerimiz büyüklerinin ihtiyaçlarını almak için büyük bir çaba gösteriyor. Bizler de onları yönlendirerek destek oluyoruz” dedi.

‘BİRLİKTE AŞACAĞIZ’

Şu anda her yeri kirli bilgi sarmış vaziyette. Bizler de elimizden geldiğince vatandaşa doğru bilgileri aktarmaya çalışıyoruz” diyen Akın, “Bir gün vatandaş bizi arıyor, ‘A bölgesi karantinaya alınmış doğru mu?’ diye soruyor. Hep –mış’lı cümlelerle karşılaşıyoruz. Hayır, çok şükür şu anda Balçova’da karantinaya alınmış bir bölgemiz yok. Toplum içinde panik duygusu hakim olduğundan eceliyle vefat eden vatandaşlarımıza bile şüpheyle bakılıyor.Vatandaşlarımızdan evde kalmalarını ve kaynağı belirsiz haberlere itibar etmemelerini rica ediyoruz. Maalesef ki, ilçemizin kalbinin attığı yer Ata Caddesi’nde hala sokaklarda insanların gezdiğine şahit oluyoruz. Oysa belediyemizden sürekli olarak, ‘Mümkün oldukça evden dışarı çıkmayın’ uyarıları yapılıyor. Sağlığın asla şakaya gelmeyeceğini hatırlatarak vatandaşımızdan bu konuda biraz daha fazla duyarlı olmalarını istiyoruz. Biz Balçova’da aynı havayı soluyan, birlik ve beraberlik duygusunu en içten yaşayan kişileriz. O yüzden özellikle 65 yaş ve üstü büyüklerimiz ve risk grubunda olan vatandaşlarımıza, ‘Lütfen komşum evde kal. Bizler, bu ilçenin fertleri olarak karantina sürecinizde sizlerin tüm ihtiyaçlarını karşılamak için koşmaya hazırız’diyoruz. Bu günleri hep birlikte atlatacağız” ifadelerini kullandı.

‘ÇEKİNMEDEN ARAYIN’

Son olarak Balçovalılar’a seslenen Başkan Akın, “Sosyal medya hesaplarımızdan numaralarımızı paylaştık. İhtiyaç durumunda hiç çekinmeden bizleri arayabilirsiniz. Belediyemizle koordineli olarak çalışıp elimizden geldiğince ihtiyaçlarına cevap veriyoruz. Sizlerden tek istediğimiz evde kalmanız. Lütfen, kendinizin ve sevdiklerinizin sağlığını korumak için bu zorlu süreç geçene kadar evde kalın. Uyarılara uymanız çok önemli. Umudunuzu da asla kaybetmeyin. Biz toplum olarak geçmişte birçok zorluğun üstesinden başarıyla geldik. Bunun da üstesinden geleceğiz. Unutmayın, her şey çok güzel olacak” diye konuştu.

Yağmur Gülü / Özel Haber

alacati-ot-festivali-evden-yapılacak

Alaçatı Ot Festivali “evden” yapılacak

iklim-krizinde-dijital-grev

İklim krizinde ‘dijital grev’