in ,

Konak’ta yeni dönemin ilk toplantısı: “Pandeminin siyaseti olmaz”

Konak Belediyesi pandemi döneminde ara verdiği meclis toplantılarına yeniden başlama kararı aldı. Belediye meclisinin uzun bir aradan sonra gerçekleştirdiği ilk toplantısına Kültürpark Fuar Evlendirme Dairesi ev sahipliği yaparken, Başkan Abdül Batur yönetimindeki oturumda uygulanan kurallar dikkat çekti

konakta-yeni-donemin-ilk-toplantisi-pandeminin-siyaseti-olmaz

İzmir’de ilçe belediyeleri arasında ilk normalleşme adımlarını atan kurum Konak Belediyesi oldu. Pandemi sürecinde olağanüstü meclis toplantısı gerçekleştiren ve çalışmalarını sürdüren belediye meclisi, bu kez olağan toplantıda bir araya geldi. Fuar Evlendirme Dairesi’ndeki toplantıda meclis üyelerinin tamamı maske ile katılım gösterdi, oturma düzenine ise mesafe ayarı getirildi. Ateş ölçümü sonrasında salona alınan meclis üyelerinin tamamına yakını toplantıya katılım sağladı. Konak Belediye Başkanı Abdül Batur idaresinde toplanan belediye meclisinde ihtisas komisyonlarına üye seçimi yapıldı, belediyenin önceki yıla ait denetim raporu ve faaliyet raporu masaya yatırıldı. Oylamaya sunulan 2019 yılı faaliyet raporu AK Parti ve MHP’li üyelerin ret oylarına karşın, CHP’li ve İYİ Parti’li üyelerin oyçokluğu ile kabul edildi.

Muhalefetin faaliyet raporuna ilişkin eleştirilerine salgın döneminde yaptıkları hizmetleri anlatarak ve önümüzdeki dönem hayata geçirecekleri projeleri özetleyerek yanıt veren Konak Belediye Başkanı Abdül Batur şöyle konuştu: “Bir yıllık süre geçti. Belediyeyi tanırken bize emanet olan projeleri devam ettirmek kadar olağan bir şey olamaz. Eski Başkan Sema Hanım’ın ellerine sağlık. Ondan kalan projelere devam ettik. Önemli bölümünün de ödemelerini bu yıl gerçekleştirdik. Gelecek dönem umarız pandemi ortaya çıkmaz da AK Parti ve MHP de olumlu oy kullanır. Biz Adalet ve Kalkınma Partisi’ne uyuyorsunuz demedik, demeyeceğiz de. Biz iş yapmaya geldik, kavga etmeye değil. Pandemi döneminde devletin her kurumu ile uyum içinde çalıştık ve birbirimize destek olarak geçirdik. Hepsine tek tek teşekkür ediyoruz. Konak’ta var gücümüzle çalıştık. Ve işbirliği nasıl olur gösterdik. Pandeminin siyaseti olmaz. Bize oy verdi, vermedi diyerek sosyal yardım ve hizmet vermedik. Kentsel dönüşüm konusunda iddialıyız. Kentliye hizmet edecek bir plan anlayışı geliştirdik. Biz yaptığımız işi iyi biliyoruz. Belediye meclis üyesi arkadaşlarımızla, çalışma arkadaşlarımızla uyum içinde çalışıyoruz ve bu anlamda örnek oluyoruz. Bu yıl geçiş dönemiydi. İşleri yarım bırakmak yakışmaz. Biz emaneti kimden aldığımızı iyi biliyoruz. Bundan sonraki süreçte daha verimli, daha iyi projeler ortaya koyan bir belediye olacağız ve kafamıza koyduğumuz projeleri hayata geçireceğiz. Halkımızın içi rahat olsun. Belediyeyi aldığımız noktadan daha ileriye taşıyacağız. Halkın belediyesi olacağız.”

Erman Şentürk

baskan-soyer-guvercinleri-unutmadi

İzmir’de kriz belediyeciliğinin bilançosu ortaya çıktı

mesele-patron-degil-hizmetkar-olabilmek

‘Mesele patron değil hizmetkar olabilmek’