in ,

“Korona virüs meslek hastalığı sayılmasın”

EBSO Başkanı Ender Yorgancılar, sanayicinin ve işverenlerin zor durumda kalacağını belirterek korona virüsün meslek hastalığı olarak kabul etmemesi gerektiğini söyledi

korona-virus-meslek-hastaligi-sayilmasin

EBSO Başkanı Ender Yorgancılar, korona virüsün meslek hastalığı sayılmasının işverenin rekabet gücünü düşüreceğini belirterek “Korona virüs hastalığı, kimin, nerede, ne zaman, ne şekilde alacağı belli olmayan bir düzeyde, bu açıdan iş yerlerine büyük bir yük getirir. Bizler bu salgın sürecinde hem üretici kesim, hem de devlet olarak çalışanlarımız için en üst seviyede tedbirleri alıyoruz ve destekleri veriyoruz. Ancak salgının meslek hastalığı sayılması yeni dönemde üreticinin rekabet gücünü azaltacak ve istihdamı olumsuz yönde etkileyecektir ” dedi.

“Meslek hastalığı sayılmasın”

Ege Bölgesi Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar korona virüsün meslek hastalığı sayılmasının işverenlere kaldıramayacakları bir yük getireceğini belirterek “Korona virüsün meslek hastalığı sayılması, en büyük sıkıntımız olur. Bu bizim özellikle ihracatta rekabet gücümüzü olumsuz etkiler. Korona virüs kaynaklı durumun meslek hastalığının dışında tutulması konusunun kanun ile hukuki bağlayıcılığının sağlanmasını çok önemsiyoruz. Bu konuda başta Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız olmak üzere ilgili bakanlıklarımızın detaylı bir çalışma yapacaklarına inancımız tam. Korona virüs için tüm tedbirler ve destekler, hem devletimiz, hem de biz üreticiler tarafından en üst seviyede alınmaktadır. Ancak, korona virüs hastalığı kimin nerede, ne zaman, ne şekilde alacağı belli olmayan bir düzeyde, bu açıdan iş yerlerinin bunu ödeyebilme imkânları söz konusu değil” dedi.

izmir-otogarinda-bilet-fiyatlari-iki-katina-cikti

İzmir Otogarı’nda bilet fiyatları iki katına çıktı

kordondan-uckuyulara-kafelere-dezenfekte-harekati

Kordon’dan Üçkuyular’a, kafelere dezenfekte harekatı