in ,

Koronada en riskli 5 şehir!

Koronavirüs Bilim Kurulu üyesi Prof.Dr. Mehmet Doğanay, koronavirüse ilişkin olarak Tarafsız Haber Ajansı’na açıklamalarda bulundu.

koronada-en-riskli-bes-sehir

Önümüzdeki iki haftalık sürecin çok önemli olduğunu söyleyen Doğanay, en fazla risk taşıyan şehirlerimizi de söyledi. Koronavirüs Bilim Kurulu üyesi Prof.Dr. Mehmet Doğanay, en rsikli şehirlerimizi şu ifadelerle açıkladı:

“En riskli bölge İstanbul’dur, ikinci sırada Ankara vardır, üçüncü sırada İzmir vardır, Antalya vardır, bu kalabalık şehirler. Van vardır İran meselesi nedeniyle. Dolayısıyla buralarda kontrol edilemeyecek bir vaka sayısına ulaşılırsa farklı tedbirler alınabilir” Öte yandan Doğanay, en riskli yaş grubunun da 80 yaş ve üzeri olduğunu belirtti.

Dördüncü can kaybı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter’dan yaptığı paylaşımda koronavirüse ilişkin son rakamları açıklamıştı. Bakan Koca, son 24 saatte yapılan 1.981 testten 168’inin pozitif çıktığını ve 191 olan hasta sayısının 359’a ulaştığını ve koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısının 4’e yükseldiğini belirtmişti.

 

bursluluk-ve-ogretmen-adaylik-kaldirma-sinavlari-ertelendi

Bursluluk ve öğretmen adaylık kaldırma sınavları ertelendi

belediyeler-su-kesintisi-yapamayacak

Belediyeler su kesintisi yapamayacak