Bugün Vizyona Giren Filmler…

bugun-vizyona-giren-filmler-11
Özlem BALCI
14 Şubat 2020

KÜÇÜK KADINLAR

Yapım: 2019-ABD Türü: Dram, romantik Yönetmen: Greta Gerwig Oyuncular: Saoirse Ronan, Emma Watson, Meryl Streep, Timothee Chalamet, Florence Pugh.

KONUSU: Louisa May Alcott’un unutulmaz romanından uyarlana film; Meg, Jo, Beth ve Amy isimli dört kız kardeşin Amerikan İç Savaşı’nın sonrasında geçen büyüme hikâyesini konu alıyor. Hikayenin yönetmen Greta Gerwig tarafından yorumlanmış halinde, dört kız kardeşn hikayesi üzerinden kadın hayatına dair o döneme ait temaların yanı sıra zamanın ötesinde konular ve sorunlar da işleniyor.

KİKİ-LANET-İ CİN

Yapım: 2020- Türkiye Türü: Korku Yönetmen: Mustafa Miraç Kaya Oyuncular: Mustafa Miraç Kaya, Türkan Kılıç, Yaşar Aydınlıoğlu, Reyhan İlhan, Fatih Hasanoğlu.

KONUSU: Louisa May Alcott’un unutulmaz romanından uyarlana film; Meg, Jo, Beth ve Amy isimli dört kız kardeşin Amerikan İç Savaşı’nın sonrasında geçen büyüme hikâyesini konu alıyor. Hikayenin yönetmen Greta Gerwig tarafından yorumlanmış halinde, dört kız kardeşn hikayesi üzerinden kadın hayatına dair o döneme ait temaların yanı sıra zamanın ötesinde konular ve sorunlar da işleniyor.

SONİC THE HEDGEHOG

Yapım: 2019- ABD, Japonya, Türü: Animasyon, Aksiyon, Macera Yönetmen: Jeff Fowler Oyuncular: James Marden, Tika Sumpter, Jim Carrey, Ben Schwartz, Natasha Rothwell.

KONUSU: Sega şirketinin geliştirdiği aynı isimli video oyunundan uyarlanan filmde; dünyanın en hızlı kirpisi Sonic ve onun en yakın arkadaşı Tom’un onları yakalamakla görevlendirilmiş kötü bilim insanı Dr. Ivo Robotik’in macerasını konu alıyor.

AĞIR ROMANTİK

Yapım: 2019- Türkiye Türü: Dram, Romantik, Komedi Yönetmen: Deniz Denizciler Oyuncular: Onur Tuna, Tuvana Türkay, Servet Pandur, Gazanfer Ündüz, Altan Erkekli.

KONUSU: Aslı üniversiteden henüz mezun olmuş, naif, duygusal ve entelektüel bir kızdır, babası Nejat bey üniversitede arkeoloji profesörü olarak hocalık yaparken, annesi Nermin ise doktorluk yapmaktadır. Tek kız olarak el bebek gül bebek büyütülen, bir dediği iki olmayan Aslı, ilişki konusunda yıllardır hayalindeki beyaz atlı prensi bekler fakat ona kavuşamaz. Onun için sevgilisi olacak erkek ince ruhlu, romantik, kibar, duygusal, ve tam bir centilmen olmalıdır. Bu rol model Aslında babasıdır, babası Nejat bey tam bir romantik adam örneğidir. Sürekli eve çiçekle gelen, mutfağa girip yemek yapan, yıllar geçse de karısına hep aşk dolu gözlerle bakan mükemmel bir eştir. Aslı da babası gibi bir adam hayali ile yıllarca kimse ile birlikte olmaz. Hep hayallerindeki adamı bekler… Ve yıllar sonra bir gün ansızın Kerem çıkar gelir… tesadüfen romantik bir anda tanışırlar. İşte o beyaz atlı prens artık gelmiştir. Tarzıyla, tavrıyla tam bir beyefendi, tam bir centilmen, tam bir aşk adamıdır. İnce zevkleri olan, bu romantik adam yalnızca filmlerde görebileceğimiz aşk sahneleri ile Aslıyı kendine aşık eder… çok ciddi, seviyeli, aşk dolu bir ilişkiyle devam ederken, evlilik kararı alırlar… Kerem anne ve babası ile gidip Aslıyı ister.. her şey masal gibidir… Fakat madalyonun diğer yüzü farklıdır… Kerem ünlü bir kabadayının oğlu ve yer altı dünyasında söz sahibi, astığım astık, kestiğim kestik bir adamdır. Bu çift karakterli romantik adam, Aslının yanındayken tam bir centilmen, gerçek anlamda evlenilecek bir adam portresi çizer, fakat Aslının yanından ayrıldığı anda tam bir suç makinesi olmaktadır. Haraç kesen ve peynir ekmek gibi adam vuran, İstanbul’da olup biten bütün gayrimeşru işlerde parmağı olan, herkes tarafından korku duyulan, saygı gösterilen, ve sayılan Kerem, Aslının bu durumu anlamaması için büyük çaba sarf eder ama acı ve bir o kadar eğlenceli son kaçınılmaz olacaktır.

NASİPSE OLUR

Yapım: 2019- Türkiye Türü: Komedi, Romantik Yönetmen: Selahattin Sancaklı Oyuncular: Burak Sevinç, Algı Eke, Zeyno Eracar, Nur Sürer, Yeşim Dalgıçer.

KONUSU: Günfer küçük bir kasabada yaşamaktadır. Mütevazi ve sakin hayatı önce babasını kaybetmesi ardında da kumar borcu yüzünden mafyayla uğraşması nedeniyle hayatı alt üst olur. Üstelik tam olarak bu dönemde evlenmeye hazırlandığı Yaşar’ın kendisini aldattığını da öğrenir! Ancak Günfer pes etmez, mücadeleye başladığı zaman Gökhan’la tanışır.

THE GENTLEMEN

Yapım: 2020-ABD Türü: Aksiyon, Suç Yönetmen: Guy Ritchie Oyuncular: Henry Golding, Matthew McConaughey, Charlie Hunnam, Colin Farrell, Michelle Dockery.

KONUSU: Londra’da uyuşturucu satıcılığı yapan Amerika asıllı Mickey Pearson, artık emekli olmak istiyordur. Ancak barondan çıkabilmesi için de öncelikle yüklü miktarda nakite ihtiyacı vardır. Bu durum onu komploların, entrikaların, rüşvetlerin ve şantajların tam da ortasına düşürecektir.

MASALLARDAN GERİYE KALAN

Yapım: 2019-Türkiye Türü: Romantik Yönetmen: Mustafa Uğur Yağcıoğlu Oyuncular: Özgür Çevik, İlayda Akdoğan.

KONUSU: Masallardan Geriye Kalan, üniversitede doçent olan bir adam ile yüksek lisans öğrencisi bir kız arasında yaşanan aşkı konu ediyor. Evren ve Hece arasında beklenmedik bir zamanda, hızla gelişen aşkı konu edinen filmde, aşkın karşı taraftan çok kişinin kendisiyle ilgili olduğu gözler önüne seriliyor.

sevgililer-gununde-guller-20-liradan-satilacak

Romeomsular..!

spor-zamani

Spor psikolojisi