Ege’yi Kartal kaptı Gençler Demir aldı

ege-budak
Metin AYDINOĞLU
16 Aralık 2022
Sağlık sektöründe emek veren Neslihan – Birol Budak çiftinin tek evladı. Z Kuşağı’nın en güçlü örneği. ‘Harika çocuk’ yani. Kişiliği, karakteri de öyle. Bir de ana babadan, genlerinden Beşiktaşlı. 24 yaşında, mühendis Ege Budak. İzmir Ekonomi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği’nden mezun oldu. Karakartal kaptı, İstanbullu oldu 1,5 yıldır. Hiç de anlamadığım bir işle meşgul. İnternet oyunları e-sporda usta oldu. Strateji, dövüş, battle royale, FPS video oyunlarının kurdu. Yönetici de oldu. İzmir’im sporcu, yönetici kaptırdığı gibi, böyle yeteneklere ‘dur gitme’ diyemiyor.  Haberlerinin olduğunu da sanmıyorum. Yok ki böyle bir alan kulüplerimizde. Kurtuluş aslında burda ah bir görseler. Taraftar da böyle kazanılır. Reklamın en güzeli de, en etkilisi de budur. Çok sevdiği, tuttuğu kulüpte, sevdiği işi yapıyor. Var mı bundan güzeli. Tebrikler hayırlı uğurlu olsun. Dışa bağımlı, İzmir kulüplerine kapak olsun.
EGE BUDAK GURURUMUZ
 
‘Namağlup tek şampiyon BEŞİKTAŞ Dergisi’ 3 sayfa ayırdı Ege evladımıza. Dergi 12 yıldır çıkıyor. 250. sayıya geldi. İlgiyle, gıptayla, hayranlıkla okudum Beşiktaşlı olmamama ve de İzmirsporlu olmama rağmen. Ufkumuzu genişletmek gerek. Bu da okumayla olur. Aralık 2022, yani son sayıda Ege Budak röportajı var. Kendi kulübüne kapak oldu Ege, Egelilere kapak olsun. Beşiktaş E-Sports Genel Menajeri, uçaktan inmiyor. Havalı değil ama hep havada. Malezya’ya şampiyonaya gitti, en son. BJK 2015’de kurdu E-spor Şubesi’ni. 6 branşta, 8 takımla ülkemizi temsil ediyorlar. Dergide fotoğraflar, Gökhan Kılınçer, Hasan Avcı, Hakan Bayhan, Ufuk Tuncaelli, Uğuray Kulhan’dan. Editör Buse Nur Arslanoğlu, Genel Yayın Yönetmeni Kubilay Samyeli, İletişim Müdürü de usta gazeteci büyüğüm Meriç ağabey, Meriç Müldür. Dergi imtiyaz sahibi haliyle BJK Kulüp Başkanı Ahmet Nuri Çebi de imtiyaz sahibi haliyle. Okunmaz, İzmir’de gitmez demeyin. Düşünün, büyük düşünün. İzmir’imin de hatta Ege’min de hakkı böylesi dergiler, böyle uğraşlar. Yoksa yarın çok pişman olacaksınız.
MÜDÜR KONDİSYONER YAŞAR DEMİR
Yaşar Demir müdürüm, hocam da hakem camiasının evladı. Gençlerin kondisyonundan sorumlu. 10 yıl amatör ve profesyonel futbol oynadı. yılların GSİM çalışanı, şimdi de Dikili İlçe Müdürlüğü görevini vekaleten sürdürüyor. Bu günlerde müdürlük onayı bekleniyor. Bulunmaz daha iyisi, eminim. Harika bir yardımcı hakemdi. Yaşı 61 oldu. Ver eline bayrağı bu tecrübeyle, bu kondisyonla Süper Lig’de en zor maçları verin, ağır gelmez. Altından kalkar. Kondisyon işini de iyi biliyor. Vakti zamanında az canıma okumadı. Atatürk Stadı Kapalı Tribünü merdiven basamaklarının dili olsa da konuşsa. 81 basamak. En alttan tepeye kadar koşu, depar hem de 10 seri. İnişlerde kanguru gibi yürüdüm. Sonunda ayağım yere basmıyordu. Sonra mı ne oldu ? Mesleği, işi oynamak olanlarla yarıştım sahada. Salı ve perşembe günleri Atatürk Stadı 1 Nolu Yan Saha’da aday ve il hakemlerden oluşan 250 genci çalıştırıyor. Gençler kızmayın Yaşar hocama. Tam tersi pamuklara sarın sarmalayın, kıymetini bilin. Minnettar kalacaksınız. Antrenmanda ter dökmeyen, sahada doğru karar veremez. Tecrübeyle sabit.
YAVUZ, ULUÇ İLE JESİÇ’E SELAM
Yazmadan edemeyeceğim. Üst üste geldiği için dikkatimi çekti. Söz uçar yazı kalır dedim. İşte yazıyorum. İçimde kalmasın. Bülent Yavuz, Hıncal Uluç, Miodrag Jesiç. Kayıplarımız, toprağa verdik. Daha yeni. Rahmet olsun, şükranlarımızla. Üçünün de ortak yönü. Son nefeslerini verdikten sonra. Klavye kahramanları, dili büzüşeciler tarafından sallama operasyonu başladı. Ne kadar doğru ne kadar yanlış. Net değil ki. Bilemezsiniz. Hep hoşunuza gidenleri yazanları, söyleyenleri mi takdir edeceksiniz ? Ya doğru değilse. Yan mantıklı düşünmüyorsanız ? Bilemeyiz biz. İnsan olarak çok da akıllı değiliz. MHK Üyeliğimi de yapan Bülent Yavuz için ‘O maç var ya’, Hıncal Uluç ustam için ‘O yazdığı var ya’, Altaylı Jesiç için de ‘O tekmesi var ya’ diye yazıldı. O günleri yaşayanlar eleştiriyor. Ya bugün daha fazlasını yapanlar ? Onlar için de konuşsanıza, mesaj atsanıza. Allah gecinden versin de vefat etmesini mi bekliyorsunuz. Her meziyetimizi, maneviyatımızı, ahlakımızı kaybettik. Bari ‘Ölenin arkasından konuşulmaz’ lafını rafa kaldırmayın. Hakem de gazeteci de futbolcu da, hata yapar, yapacaktır. Hata kime göre, neye göre bir de ? Siz ne durumdasınız ? Mükemmel misiniz, hata, yanlış yok mu sizde ? Yok daha neler, hadi canım. Yarın ola hayrola.

Güzel şeyler olacak!

birliktelik

Birlik