İyilik yapacağız anacığım!

Semra ÖNDER
24 Ocak 2020

Geçen hafta söz verdim, bugün güzelliklerden bahsedeceğim, en azından elimden geldiğince umut olacağım ben!
Tutmayın beni, küçük enişte geliyor!
İlk önce güçlü kadınlar, muhteşem buluşlar diyeceğiz, sonra da…
Bizim evde bir tüy yumağı var. Çok da severim keratayı! Fırfırcığım tüylü yumağım benim, minnoş olmayan asil kedim: Bu hafta kardeşlerini konuşacağız…
***
Biraz da gurur duyalım değil mi?
Geçtiğimiz hafta, Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Tıp Fakültesi’nde bir grup bilim insanı, deney hayvanları üzerinde yaptığı çalışmada, magnezyum sitratın bağışıklık sistemi dengesini düzenleyerek ağrıyı azalttığını belirledi.
Prof. Dr. Nazan Uysal Harzadın ve ekibi, kas ve enerji sistemi için gerekli olan magnezyum ile ağrı arasındaki ilişkiyi ortaya koymak amacıyla bilimsel çalışma başlattı. Üniversitenin laboratuvarında gerçekleştirilen araştırmada, ağız yoluyla “magnezyum sitrat” verilen deney hayvanlarının ağrıyı daha az hissettiği tespit edildi.
Alkışlar, alkışlar…
***
Biraz da destek isteyelim…
HİPDER’i bence artık hepiniz duymuşsunuzdur. Hayvanlar İçin Projeler Derneği… Daha önce de Ege Telgraf’ta röportajını yayınlamıştık, merak edenler arşivleri tarayabilir…
Dünyalar tatlısı bir ekip ve kalbinin pamuk şekerden yapıldığına inandığım bir isimdir Funda Bonomo Akın…
Bugüne kadar canını dişine takıp hayvan dostlarımız için adeta ‘Hızır anne’ olan Funda Hanım ve HİPDER’in bir takım sorunları olduğu kulağıma geldi. Üzülüp bunalmak yerine neler yapabileceğimizi düşünmeye başladım… Bir de ne göreyim? Onlar zaten uzun zaman önce bunu düşünüp şahane bir yol bulmuşlar.
Instagram’da ‘hipexpress’ diye bir sayfa var! Girdim, baktım değme sahaflarda olmayan kitaplar, kozmetik ürünleri, tatlı mı tatlı rozetler, kitap ayraçları…
Hem buradan kendinize, çevrenize armağanlar alın hem de bir ara uğrayıp Ruff Ruff’ı, Bal’ı, Hayta’yı, Pörti’yi, Dombili’yi sevin!
Evinde hayvan besleyen ya da beslemeyen, hayvanları çok sevip onlar için neler yapabileceğini düşünen herkesi ben bu sayfaya davet ediyorum. Birlikten kuvvet doğar, kardeşim!
Hadi kız Melahat, Necati Bey’i al da gel: İyilik yapacağız anacığım!
NOT: Sepet sepet yumurta sakın beni unutma!
NOT 2: Kitap okuyacağız, kitap!
Mrs. Dalloway – Virginia Woolf

Birinci Dünya Savaşı’nın sonunda Londra. Sıcak bir yaz günü Clarissa Dalloway o akşam vereceği büyük partiye hazırlanmaktadır. Aynı gün Hindistan’dan beklenmedik bir ziyaretçi gelir: İlk aşkı Peter Walsh. Onun bu apansız gelişi uzak bir geçmişin anılarını, eski arkadaşlıkları ve Clarissa’nın gençliğinde yaptığı tercihleri canlandırır zihninde. Bütün yaşamı, ilişkileri ve sıradan, tekdüze evliliğine götüren olaylar bir bir geçer gözlerinin önünden.

Bir koltuğa kaç karpuz sığar?

Bugün Vizyona Giren Filmler