Sağlıkla zayıflamalı…

Özgen YILDIRIM
26 Ekim 2021

Yazın verdiği güce dayanarak yedik, yedik… Uzun zamandır pandeminin de etkisiyle zaten evdeydik. Hal böyle olunca ne mi oldu, aynadaki görüntümüz biraz genişledi… Korkmayın, hepsinin üzerinden gelebiliriz. Azıcık spor, sağlıklı beslenme ve medikal estetik yöntemlerinin verdiği yetkiye dayanarak hazırlanın, zayıflıyoruz!

Bugün size elektroterapi uygulamasından bahsedeceğim… Asıl amacı sarkık ve güçsüz kasları toparlamak olan elektroterapi, cilt ve cilt altı dolaşımını arttırarak cildin kalitesinin artmasını, uygulanan bölgenin sıkılaşmasını sağlar. Vücudunuzda yağ dokusunun biriktiği yerlere, pasif jimnastik yaptırarak incelmesini sağlayan bir yöntemdir. Bu teknik, vücuda yerleştirilen elektrotlarla doğru akım kullanılarak uygulanır.

Elektroterapi bölgesel zayıflamayı, sarkık ve güçsüz kasların toparlanmasını, cilt ve cilt altı dolaşımını arttırarak cildin kalitesinin artmasını, uygulanan bölgenin sıkılaşmasını sağlar. Bazı bölgelerin spor ile sıkılaşması mümkün değildir. Ancak karın, kol ve bacak içlerinde biyostimülasyon ile sıkılaşma sağlanmaktadır. Elektroterapi uygulamaları ile yağ yakımı hızlanır, kilo verme kolaylaşır, yeni oluşan güçlü karın kasları ile daha diri bir vücut görünümü olur. Vücudunuzda yağ dokusunun biriktiği yerlere, pasif jimnastik yaptırarak incelmesini sağlayan bir yöntemdir. Bu teknik, vücuda yerleştirilen elektrotlarla doğru akım kullanılarak uygulanır. Elektroterapi ( pasif jimnastik ) kimyasal etki olmadan vücudun kas noktalarına elektrotlarla bağlanan kesintili akım veren masaj özelliği olan, kasların çalışmasını, güçlenmesini, artık maddelerin temizlenmesini sağlayan pasif jimnastik aletidir. Kan dolaşımını hızlandırır, metabolizmayı düzene sokar, uyarıcı etkisi vardır. Zindelik sağlar.

Elektroterapi yönteminin başarıyla uygulandığı durumlardan da bahsedecek olursak; Bölgesel yağlanmada yağ yıkımı (lipolitik etki), cilt sarkmasında toparlanma (sıkılaşma), vücut yağ oranının azaltılması, yağ birikimlerinin azaltılması, gevşekliğin giderilmesi, vücudun şekillendirilmesi, birikmiş sıvıların azaltılması ve drenajı, dolaşım bozukluğu bulgularının azaltılması, kas spazmlarının giderilmesi, kronik kas ve eklem ağrılarının hafifletilmesi, sırt ağrıları ve nevralji benzeri nörolojik ağrıların yatıştırılmasını sıralayabiliriz.

Kalp pili kullanan hastalarda elektroterapi cihazlarının uyarıları ile kalp pilinin uyarıları etkilenmesi olasılığı nedeniyle elektroterapi uygulanmamalıdır. Yeterli kooperasyon gösteremeyen hastalarda ve deri duyarlılığının kaybolduğu hallerde etkinliğin saptanması ve doz ayarı mümkün olmadığından, tedavi uygulanamaz. Uygulama bölgesindeki cildin devamlılığının kaybolması halinde de uygulama mümkün değildir. Gebelik durumunda karın bölgesine elektroterapi uygulanamaz.

Rutin uyarımızı da atlamayalım: Lütfen bu tarz uygulamalar için alanında uzman bir hekime ve kliniğe başvurunuz.

Sağlıklı ve huzurlu haftalar geçirmeniz dileğiyle…

2000 yılından sonra işe giren engelli nasıl emekli olur!

Hayret, işçi sınıfını hatırlayanlar var!