Yaz ayları için vücudunuz hazır mı?

Özgen YILDIRIM
25 Nisan 2021

Yaz adım adım bize doğru yaklaşıyor… Kışın aylarında alınan kilolar ve dolayısıyla cildimizde olan bozulmalar birçoğumuzun korkulu rüyası… Ancak yeni çıkan yöntemlerle birlikte bu korkuların üzerine emin adımlarla yürümemiz mümkün! Bugün size ameliyatsız güzelliği mümkün kılan bir uygulamadan bahsedeceğim: Kavitasyon!

Cilt yüzeyine uygulanan ve yağ dokusundaki hücre sıvılarında ani yüksek basınç değişiklilerini temel alan kavitasyon, bölgesel yağlanma ve selülit ile ses dalgaları yardımıyla uygulanan ve cerrahi olmayan bir yöntem… Bu dalgalarla önce köpüklenme daha sonra ise patlama etkisi hazırlayan bu uygulama, yağı sıvılaştırıp hücre duvarlarını tahrip ederek yağ yağısını bozar. Bu dokudaki yağ hücreleri ve açığa çıkan yağ asitleri parçalanarak, lenf yolları sayesinde buralardan uzaklaştırılmaya çalışılır. 05nda İlk seansta yağlı alanın kalınlığına göre değişen 2 ila 10 santimetre arasında bir incelme görülebilir. Kavitasyonda sonraki seanslar haftada 2 seans, daha sonra haftada 1 seans olarak devam edebilir. Kişinin durumuna göre seans sayısı belirlenir. Tedaviyi desteklemek için, yağsız diyet, egzersiz ve bol su içilmesi önerilir. Kavitasyon ile gözle görülebilen iyi sonuçlar elde etmek için 6 ila 10 seans uygulama yapılmaktadır. Her seans 40 ila 60 dakika sürmektedir. Kavitasyon seansları haftada 1 ya da 2 kere uygulanmaktadır.

Kavitasyon kurtulmak istenilen, bel, karın, göbek, kol, kalça ve sırttaki çözülemeyen depo yağları parçalayıp, yerleşmiş bölgesel yağları öncelikle eritmek, selülitli bölgelerin görünümünü azaltmasına yardımcı olmak amacıyla kullanılan güçlü bir sistemdir. Kavitasyon makinesinin bir diğer özelliği de ayarı değiştirilerek güçlü ultrason dalgaları aynı zamanda Kavitasyon cilt sıkılaştırması için fayda sağlamaktadır. Bu uygulanma sayesinde mezuradaki rakamlar en az 2 maksimum 10 santimetreye kadar azalma sağlayabilir.

‘2.5 LİTRE SU’

Kavitasyona başlamadan bir gün önce ve sonraki gün en az 2,5 litre su içilmesi gerekir. Bu, eritilmiş olan yağların vücuttan atılması için mutlaka uyulması gereken bir kuraldır. Kavitasyon, haftada bir ya da iki seans olmak üzere, kişinin durumuna göre 8 ila 10 seansta tamamlanır. Bir seans ortalama 40 dakika sürüyor. Kavitasyon uygulaması yapılacak alandaki deriye jel sürüldükten sonra cihazın uygulama başlığı o alanda gezdirilmektedir. Kavitasyon işlemi tamamen ağrısızdır. Seans süresince kulağınıza ıslık gibi bir ses gelecek olup, tamamen zararsızdır. Seans sonrası idrarda koyulaşma gözlenebilir. Bu parçalanan yağların karaciğer ve böbreklerden atılımından kaynaklanmaktadır. Kavitasyon lenf drenajı hızlandırabilir ve parçalanan yağların atılımı hızlandırabilir, bu da yaklaşık 1 hafta kadar sonra yağ ağırlığından kayıp olarak karşımıza çıkar.

Her ne kadar dikkatli ve özenli bir operasyon yapılsa da uygulama esnasındaki dalgalanmalar en sık görülen yan etkilerden biri olabilir ve ileriki dönemlerde kilo almaya bağlı olarak cilt üzerinde eşitsiz bir görünüme sebep verebilir. O yüzden uygulama yapılmadan önce iyice düşünülerek karar verilmesini ve uzman bir hekime danışılmasını tavsiye ediyoruz.

Hepinize sağlıklı ve mutlu haftalar dilerim…

Alın topunuzu da gidin uzayda oynayın

Kafalar karışık