in ,

Liseli öğrencilerden 19 mayısa özel video

Arkas Narlıdere Mesleki ve Teknik Anadolu  Lisesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutladı.

arkas-narlidere-meslekive-teknik-anadolu-lisesi

Arkas Narlıdere Mesleki ve Teknik Anadolu  Lisesi hazırladıkları video ile 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı‘nı kutladı.

 

Meydanlarda kutlayacağız

Arkas Narlıdere Mesleki ve Teknik Anadolu  Lisesi Müdürü Mustafa Doğru; ” Sevgili gençler ülkemizin kurucusu  Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Benim en büyük eserim dediği Türkiye Cumhuriyetini siz, sevgili gençlere emanet etmiştir. Sizler de Atatürk’ten aldığınız bu sorumluluğu layıkıyla yerine getirmektesiniz. Kovid 19 korona virüs salgını nedeniyle alanlarda kutlayamadığımız 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı coşkunu evlerde balkonlarda yaşayacağız, yaşatacağız. Bu vesile ile 101. yılını kutladğımız 9 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramınızı kutluyor. başta bize bu ülkeyi kazandıran Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere şehitlerimizi, gazilerimizi minnetle anıyor, şükranlarımı sunuyorum dedi.

Kurtuluş meşalesinin 101. yılı

Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenimiz Nihan Sezginsoy; “Bugün 19 Mayıs 1920. Bugün Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’da tutuşturduğu kurtuluş meşalesinin  Anadolu’da elden ele gönülden gönüle dolaşmasının 101. yıl dönümü. Ne mutlu ki bizlere böyle bir dönemde bile okulumuz, öğrencisi, öğretmeni ve tüm idarecisi  ve personeliyle Atasını anmaya ona layık olamaya ve Gençlik Bayramını kutlamaya hazır. Evde kalmak zorunda olduğumuz bugünlerde çok şeyden mahrum kaldığımız yadsınamaz bir gerçek. Ama hiçbir yoksunluk bu bayramı kutlamaya engel değil.  Biraz daha sabretmemiz lazım. Kısıtlamalara uyduğumuz her gün eski ve mutlu günlere biraz daha yaklaşmak demek. Elbette yine meydanlarda kutlanacak 19 Mayıslar. Elbet, tüm coşkusuyla sokakları inletecek marşlar. Elbet,  kırımızı beyaza bürünecek tüm binalar. Ama bizim bir avuç bırakılmış toprak parçasında kocaman bir vatan yapmaya ant içen bir Atamız ve onun ardında yumruğunu sıkıp ayağını yere vura vura  dünyaya başkaldırıp, bağımsızlığına yürüyen bir ecdadımız varsa bu zor günlerde her ne koşulda olursa olsun onları anmak boynumuzun borcudur.” dedi.

gonlunuzde-yatan-cevheri-deneyimlerinizle-parlatin

‘Gönlünüzde yatan cevheri deneyimlerinizle parlatın…’

Baskan-Kilic’tan-universiteli-genclerle-online-19-Mayis--zirvesi

Başkan Kılıç’tan üniversiteli gençlerle online 19 Mayıs zirvesi