in ,

Liselilerden üniversite provası

Yaşar Üniversitesi, üniversite hazırlık maratonu döneminde adayların doğru bölüm tercihi yapmalarına katkı sağlamak amacıyla “Eğitim ve Tanıtım Günleri” düzenledi

liselilerden-universite-provasi

Sınav maratonunun sonuna yaklaşan lise son sınıf öğrencileri, doğru bölüm tercihi yapmalarına katkı sağlamak amacıyla Yaşar Üniversitesi Eğitim ve Tanıtım Günleri’ne katıldı. Selçuk Yaşar Kampüsünde, üç gün boyunca, akademisyenlerinin gerçekleştirdiği örnek derslere katılan gençler, üniversite havasını da soluma fırsatı buldu. İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle gerçekleştirilen etkinlikte, tüm bölüm ve programlar hakkında bilgi sahibi olan öğrencilerin, gelecek hedeflerini de doğru belirleyebilmeleri amaçlandı. Örnek ders uygulamalarının yanı sıra seminerlerle de aday öğrencilere destek verildi. Yaşar Üniversitesinin akademik programları, eğitim olanakları, yurt dışı eğitim işbirlikleri, burs seçenekleri ve kampüs imkanları hakkında da bilgi alan öğrenciler, tercih etmeyi düşündükleri bölümleri yerinde görüp inceleme olanağına da sahip oldu.

Tercih önerisi

Adayların yeteneklerini ve isteklerini bilip bu doğrultuda adımlar atması gerektiğini belirten Yaşar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemali Dinçer, “Adaylar, öncelikle kendi yetenekleri çerçevesinde mutlu olacakları bir alanı seçmeli. Sonradan pişmanlık duyacakları, çalışmak istemedikleri meslek alanlarını tercih etmesinler. Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlediğimiz eğitim ve tanıtım günlerinde de bu bilinci kazandırmayı amaçladık” dedi.

Etkinliğe katılan liseliler ise örnek ders uygulamaları ile üniversite ortamını şimdiden görmenin, kendilerine motivasyon sağladığını belirtti.

İHA

dikkat-firtina-geliyor

Dikkat! Fırtına geliyor…

chp-buca-kongresinde-tansiyon-yukseldi

CHP Buca kongresinde tansiyon yükseldi