in

Şanlı Başkan da vekillik için yola çıktı

Türk Kızılayı Konak Şube Başkanı Ömür Şanlı milletvekili adaylığı için başvuru yaptı. AK Parti’den adaylık dosyası alan Şanlı, 2014-2019 yılları arasında Konak Belediyesi’nde meclis grup başkanvekilliği görevinde bulunmuştu

sanli-baskan-da-vekillik-icin-yola-cikti

İzmir siyaset, sivil toplum ve iş dünyasının yakından tanıdığı isim olan Türk Kızılayı Konak Şube Başkanı Ömür Şanlı milletvekili adaylığı için yola çıktı. AK Parti Genel Merkezi’nden başvurusunu yapan Şanlı, İzmir 1. Bölge Milletvekili aday adaylığı için dosyasını teslim etti.

2014-2019 yılları arasında Konak Belediye Meclisi’nde AK Parti Grup Başkanvekilliği görevinde bulunan Şanlı, çeşitli ihtisas komisyonlarında da çalışmalar yürütmüştü. Halen aktif olarak 16 yıldır Kordon İşadamları Derneği Başkanlığı görevini sürdüren Şanlı, İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir Ticaret Odası, İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ile birlikte ortak çalışmalara imza attı. Türk-Yunan İşadamları Derneği’ni kurarak İzmir’de ticari faaliyetlere de katkı sunan, Balkan kökenli Şanlı’nın Batı Trakya ve Balkanlara yönelik çalışmaları Türkiye’deki Balkan-Rumeli dernekleri tarafından desteklenmişti.

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) gibi Balkan ülkelerinde önemli çalışmalar yapan kurum ve kuruluşların koordinasyonunda projeleri hayata geçiren Şanlı’nın, Batı Trakya Türkleri’nin unutulmaz lideri Dr. Sadık Ahmet ve ailesiyle de yakın bağları bulunuyor.