in ,

Memleket Partisi Urla’da deprem! 49 kurucu üye toplu istifa etti: İl Başkanı Oğuz’a tepki…

Urla Memleket Partisi’ nde aralarında ilçe Başkanı Dr. İsmail Sever ve kurucu üyelerinin de,bulunduğu 49 kişi topluca partiden istifa etti.

memleket-partisi-istifa

2018 yılında Cumhuriyet Halk Partisi’nde Cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce‘nin geçtiğimiz aylarda kurduğu Memleket Partisi’nin Urla İlçe Başkanlığı‘nda kriz devam ediyor.

Memleket Partisi Urla İlçe Başkanı İsmail Sever’in istifasıyla başlayan kriz, üyelerin toplu istifasıyla devam etti. Sayıları 49’u bulan istifaların ardından Kurucu İlçe Başkanı İsmail Sever tarafından yapılan basın açıklamasında Memleket Partisi İl Başkanı Cüneyt Oğuz tepkilerin hedefi olurken, tüzüğe aykırı hareket edildiği belirtildi.

Sever’in yaptığı yazılı basın açıklamasında ”

İlçe sekreteri Cem Doğan Evin, başkan yardımcısı Selda Tırak, sekreter yardımcısı Gülçin Erdem hala anlam veremediğimiz, neye kime hizmet ettiklerini çözemediğimiz tutum içine girerek ilçe yönetim kurulu içinde huzursuzluk çıkarmışlardır. İl başkanı, il başkan yardımcısının konuk olduğu ilçe yönetim kurulu toplantısında ilçe başkanına ve diğer yönetim kurulu üyelerine saygısızlık ederek yalan beyanlarla iftira ve hakaretlerde bulunmuşlardır. Sonraki tavır ve tutumundan anlaşıldığı kadarıyla İl Başkanı Cüneyt Oğuz’a güvenerek yola çıktıkları, il başkanına haklarında gereğini yapma isteğini ileten iki görüşmede de görevden alınma tehdidine maruz kalan ilçe başkanı akabinde ilçe başkanlığından istifa etmiştir. Yönetim kurulunun çoğunluğunun istifası ve ilçe yönetiminin düşmesiyle devam eden süreçte ,geçtiğimiz pazar günü yapılması gereken kongre yapılmamıştır ve kararı bile hala alınmamıştır.Temel ilkeleri, siyasi söylemleri ve tüzüğü ile mevcut en iyi siyasi parti olarak gördüğümüz Memleket Partisi’nden bugün itibarıyla topluca istifa ederek ayrılmış bulunmaktayız.

Halihazırda altı temel ilkesi, ana prensipleri, tüzüğü ile varolan en demokratik parti olma kimliğine sahip olduğu fikrine inancımız devam etmektedir. Ancak bunu bir dava haline getirip fikirleri yaymak, sonuna kadar götürmek, vatanı ve milleti önceleyen kadrolara sahip olmak ile mümkün olduğunu biliyoruz.Ülkenin geldiği bu noktada varolan siyasi yapıların az çok durumun sorumlusu olduğu, milletimizi kucaklayan, barışçıl ve çözümcül yeni bir siyasi yapıya gereksinim olduğu inancını paylaşan, birçoğumuz daha önce herhangi bir siyasi oluşum içinde yer almamış bizler umudumuzu kaybetmedik. Ancak partimizin başta il başkanı ve merkez yönetiminde yer alan, partinin amacını öncelemeyip, altı temel ilkesinden biri olan siyasetten rant elde etmemek prensibini göz ardı eden, daha önceki siyasi tecrübelerinden ders çıkaramamış, yeniliklere devrimlere kapalı ben merkezli tutum sergileyenlerle partinin yol alamayacağı görüşündeyiz. Genel Başkanımız Sayın Muharrem İnce’nin adından, prestijinden faydalanarak şimdiden köşe kapmaya çalışanlar, ne yazıkki başta il başkanı olmak üzere partinin önemli yönetim organlarını işgal etmiş vaziyetteler. Kaldıki bu kişiler partimizin övünç kaynağı olan tüzüğü uygulamaktan çekinmişler, hatta tüzüğe aykırı eylemler içinde bulunmuşlar, ilk ve ana sloganımız olan ‘MAVİ’ içinde yer alan adalet söylemini de çiğnemişlerdir.
Bu durumu yaratanlar partiden ayıklanana, davaya inanan kişilerin hakkettikleri makamlara geldiğini görene kadar partiden, yaşanan süreçte istifa eden 6 kişiye katılarak toplam 49 kurucu üye topluca ayrıldığımızı kamuoyuna saygı ile duyururuz” dedi.

2-izmir-bilim-olimpiyatlarinda-oduller-sahiplerini-buldu

2. İzmir Bilim Olimpiyatları’nda ödüller sahiplerini buldu

turk-metal-sendikasi-eylemde

Türk Metal Sendikası sahaya indi: “Ölümüne çalıştık kazanacağız”