in ,

Menemen’de başkanı kura belirledi!

Menemen Belediyesi yeni başkanvekilini seçmek için sandık başına gitti. Kıran kırana geçen 4 turlu seçimin ardından kura çekimi yaşandı. Kazanan CHP’li Deniz Karakurt oldu

menemende-baskani-kura-belirledi

Menemen Belediye Meclisi, tutuklanan ve görevden uzaklaştırılan Serdar Aksoy’un yerine başkanvekili seçmek için sandığa gitti. Toplamda 31 meclis üyesinin oy kullandığı seçimde Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) adayı Deniz Karakurt, AK Parti‘nin ise Ali Pehlivan oldu. Belediye meclisi birinci başkanvekili Mehmet Karabiniş’in başkanlığında toplanan meclis üyeleri gizli oylama usulü ile tek tek oy kullandı. CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, İYİ Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar da takip ediyor. Bu isimlerin yanı sıra CHP Genel Başkan Yardımcıları Seyit Torun, Oğuz Kaan Salıcı, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, AK Parti İzmir Milletvekili Necip Nasır, AK Parti Grup Başkanvekili Özgür Hızal da toplantıyı takip etti.

15 CHP’li, 10 AK Partili, 3 İYİ Partili, 2 MHP’li ve 1 bağımsız üye sandık başına gittiği toplantıda ilk turda CHP’nin adayı Karakurt 17, AK Parti’nin adayı Pehlivan ise 14 oy aldı. İkinci tur oylamada da meclis üyelerinin isimleri tek tek okundu ve oylarını kullandı. Oylama sonucunda CHP’nin adayı Karakurt 16, AK Parti’nin adayı Pehlivan 15 oy aldı.

ARA TARTIŞMASI

Bu sonucun ardından CHP grubu seçime 15 dakika ara verilmesini önerdi. Meclis Başkanvekili CHP’li Karabiniş, yapılan öneriyi oylamaya sundu. Bu arada AK Parti grubu ara verilmesi önerisine tepki gösterdi ve “Seçime şaibe bulaştırmayın” diye çıkıştı. CHP’lilerin ısrarı sonucunda seçime 5 dakika ara verilmesi oyçokluğu ile kabul edildi. CHP’li Yücel ve İYİ Partili Kırkpınar meclis üyelerini topladı. Aranın ardından 3’üncü tur oylamaya geçildi.

KIRAN KIRANA YARIŞ!

Üçüncü tur oylama sonucunda AK Partili Pehlivan 15, CHP’li Karakurt 15, CHP’li Ali Aydın’a 1 oy çıktı. Beraberlik olduğu için dördüncü tur oylamaya geçildi. 4’üncü turda ise AK Partili Pehlivan 15, CHP’li Karakurt 15, bir oy ise boş çıktı. Bu sonuçta kazanan olmadı. Seçim kurallarına göre kura yöntemiyle başkanvekilliği arayışına devam edildi. İki kırmızı kürenin içine isimlerin konulması ve birinin fanustan çekilmesi suretiyle yapılan kura seçimininde görev Meclis birinci başkanvekili Karabiniş’e düştü. Kuranın kazananı CHP’nin adayı Deniz Karakurt oldu.

‘HEP BİRLİKTEYİZ’ MESAJI

Seçimin ardından belediye binasında CHP’li üyeler tarafından adeta sevinç gösterisi yaşandı. Seçimde galip gelen Karakurt ‘Topuklu efe’ sloganları ve alkışlar eşliğinde dışarıya çıktı. Alınan sonucun ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Karakurt, “Hepinize teşekkür ederim. Bundan sonra Menemen’de hep birlikteyiz. Hep birlikte yolumuza devam edeceğiz. Herkese ilgisi ve desteği için çok teşekkür ediyorum. Menemen’e hayırlı uğurlu olsun. Hep birlikteyiz” diye konuştu.

Yağmur Gülü

kadin-cinayeti-bosanma-asamasindaki-karisini-vurup-intihar-etti

Kadın cinayeti! Boşanma aşamasındaki karısını vurup intihar etti!

izmirde-osblerde-mesai-saati-degisikligi

Vali duyurdu! İzmir’de mesai saatlerine koronavirüs ayarı!