in ,

Menemen’de sular durulmuyor: Halkın hakkı karşınıza duvar gibi çıkacak

Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy’un tutuklanmasının ardından yapılan başkanvekilliği seçimi ilçe siyasetindeki tartışmaları alevlendirdi.

menemende-secim-krizi-itiraz-edecekler

Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy’un tutuklanmasının ardından yapılan başkanvekilliği seçimi ilçe siyasetindeki tartışmaları alevlendirdi.

Cumhur ittifakı adayı Aydın Pehlivan idare mahkemesine başvuru yaparak seçimin kura yöntemindeki usul hatası nedeniyle yenilenmesini isterken, AK Partili Meclis üyesi Hanifi Can da kendi arkadaşlarından birisine seçim öncesi 2 milyon lira rüşvet teklif edildiğini ileri sürdü.

Konuyla ilgili CHP Menemen İlçe Örgütü’nden gelen “Böylesine ağır ve gerçek olmayan bir ithamda bulunan kişiyi, rüşvet teklif edildiği iddia eden arkadaşıyla birlikte, derhal elinde olduğunu iddia ettiği belgeyi açıklamaya ve konu hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunmaya davet ediyoruz” açıklamalarının ardından AK Parti İlçe Teşkilatı’ndan yeni bir çıkış geldi.

VATANDAŞA SESLENDİ

AK Parti Menemen İlçe Başkanı Ahmet Can Çelik, yaptığı paylaşım ile Menemen halkına seslendi. “Hepinizin bildiği gibi son 15 gündür ne yazık ki hareketli günler yaşıyoruz” diyerek sosyal medya hesabından yazılı olarak açıklamalarda bulunan Çelik, “Serdar Aksoy’un gözaltına alınmasıyla birlikte Menemen’de kendine ‘halkçıyım’ diyenlerin bir bir maskesi düşmüş ve aslında hepsinin sadece kendi cebini düşünen ‘hırsızlar’ olduklarını izlemiştik. Aksoy’un tutuklanmasından önce birçok defa parti yöneticilerimiz, meclis üyelerimiz ve vatandaşlarımız belediyede yanlış işler döndüğünü söylemişti. Lakin faaliyet raporunun oylandığı ‘Temmuz Ayı Toplantısı’nda Millet İttifakı’nın birkaç meclis üyesi haricinde diğer Millet İttifakı meclis üyeleri üç maymunu oynamayı seçmişti” ifadelerini kullandı

HALA 4 MAYMUN OYNANIYOR

AK Partili Başkan Çelik, sözlerini şöyle sürdürdü: “Geldiğimiz noktaya baktığımızda, CHP yönetiminin hala 3 maymunu oynamaya çalıştığını görmekteyiz. Bugün meclis üyemiz Hanifi Can Menemen halkının hakkını savunmak için konuşuyor ama CHP yönetimi ne yazık ki, olayı araştırmayı seçmek yerine ‘iftiracı, yalancı ve seviyesiz bir siyasetçi‘ olarak niteliyor. Belediyede daha önce dönen karanlık oyunların ve hesapların peşinde olduğumuz gibi, şimdi de bu olayın peşine düşeceğiz. Ve önümüzdeki günlerde belgelerle ortaya koyacağımız birçok yolsuzluklarla ilgili elimizden geleni yapacağımızı söylemek istiyorum.”
“Hanifi Can’ın açıklamasının diğer kısımlarını görmezden gelmeleri ve sadece rüşvet konusu üzerinde durmaları da oldukça normal geldi” diyen Başkan Çelik, “Çünkü Hanifi Can’ın söylediği 37 milyon araç kiralama, 100 bin lira sıradan bir vazo, ve bunlar gibi birçok yolsuzluk, tüyü bitmemiş yetimlere ait 50 milyon lira kayıp para onayladıkları faaliyet raporunun öncesinde de konuşulmuştu ama yine de temmuz ayında o faaliyet raporunu onaylamışlardı” dedi.

YARIN İSPAT ETTİĞİMİZDE…’

“Basın açıklamalarında yer vermedikleri kısımlara ‘hayır, öyle bir şey yok’ demeye yüzleri olmadıkları için o kısımlar es geçmişler” diyerek sözlerini tamamlayan Çelik, “Bu es geçtikleri kısımların içinde çalışanların 4 aydır maaşlarının ödenmemesi de var… Rüşvet konusunda da ispat olmayacağını düşündükleri için bu kadar rahat sert ve dik duruş göstermeye çalışıyorlar. Yarın bunu ispat ettiğimiz zaman, ne yapacaklar? Rüşveti teklif eden kişiyi görevden alıp ihraç mı edecekler? Bugün karşı durulmayan ve halkın korunmayan hakkı, yarın karşınıza duvar olarak çıkacaktır. Takdir çok kıymetli Menemen Halkınındır” ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi

corona-korona-virus-test-kit-vaka-olum-vefat-death

Yeni vaka sayısı 32 bine dayandı, vefat sayısında rekor!

Koronavirüs aşısı Türkiye’ye ne zaman gelecek? Kimler aşı olabilecek?