in ,

MHP’li İl Başkanı Veysel Şahin: Herkes hukuka uyacak

Menemen Belediye Başkan Vekilliği için yapılan, CHP’li Karakurt’un kura çekimiyle kazandığı ve AK Parti kanadı tarafından yargıya taşınması sonucu yenilenen seçim yine gerçekleşemedi. Yeni kura çekiminin yapılacağı oturuma CHP’li ve İYİ Partili üyeler katılmadı.

Veysel-sahin

Toplantıda salt çoğunluk sağlanmaması, kura çekiminin 7 Ocak Perşembe gününe ertelenmesi ve yaşanan tüm gelişmeleri MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin Ege Telgraf’a değerlendirdi.

“Mahkeme kararı neyse herkesin ona uyması lazım” diyen İl Başkanı Şahin, “Mahkemenin verdiği karar zaten yoruma kapalıdır. Bizim de bunu tartışacak halimiz yok. Zaten devlet ‘Yeniden kura çekin’ diyor. Kura ile belediye başkanı olması her ne kadar bana uygun bir şey değilse de söyleyecek bir şey yok. Yenilenecek deniliyorsa yenilenecek” dedi.

‘BUNUN USULÜ VAR’

Millet İttifakı’nın salona gelmemesini de ‘Hukuka saygısızlık’ olarak değerlendirdiklerini belirten Şahin, “Konu bugünden başlamış gibi değerlendirirsek yanlış olur. Bu konuda bundan yaklaşık 1 buçuk ay önce başladı. Menemen Belediye Başkanı’nın, her ne kadar bunu konuşmaktan arlanıyor olsam da, beraberindeki kişilerle birlikte yargılanıyor olmasından dolayı böyle gelişen bir süreç var. Bunun üzerinde 15’e 15 sonuçlanmış bir süreç var. Onun üzerine de kura çekimi ile isim belirlendi. Bunun usulü var. Hukuki bir süreç olduğu için yorum yapmıyorum. Hukuki bir hadiseye yorum yapmanın da bir esprisi yok. Mahkeme ‘Yenilenecek’ diyorsa yenilenecek. Bunun lamı cimi yok” ifadelerini kullandı.

‘KARARA HERKES UYACAK’

Menemen halkının bu yaşananları hak etmediğini de sözlerine ekleyen MHP’li İl Başkanı Şahin, “Şu anda Menemen halkının oyu ile seçilen kişiler ‘yolsuzluk’ suçu ile ceza aldı. Bunu unutup da konuşmamak lazım. Hukuktan dolayı buradayız, yoksa burada olmazdık. Hukuk herkese lazım, herkes de bu karara uyacak” diye konuştu.

YAĞMUR GÜLÜ / ÖZEL HABER

 

iyi-partili-kirkpinar-persembe-gunu-kendilerini-ilan-bile-edebilirler

İYİ Partili Kırkpınar: Perşembe günü kendilerini ilan bile edebilirler!

Gaziemir Belediye Meclisi’nde neler oluyor? CHP’liler AK Parti’lilerin oylarıyla seçildi