in ,

O festival de korona mağduru

Bayındır’da her yıl geleneksel olarak düzenlenen uluslararası çiçek festivali, korona virüsü tehdidi nedeniyle ileri bir tarihe ertelendi.

bayindir-cicek-festivaline-korona-nedeniyle-ertelendi

Her yıl mayıs ayı başlarında düzenlenen ünlü etkinliğin bu yıl, 23.Uluslararası Bayındır Çiçek Festivali olarak, Ramazan ayı dolayısıyla 16-19 Nisan 2020 tarihleri arasında düzenlenmesi planlanıyordu. Geçtiğimiz hafta Bayındır Belediyesi öncülüğünde festival komitesini oluşturan kurumlar bir araya gelerek bir toplantı düzenlemişti.

Ancak hafta tatilinde gelişen olaylarla, festival, konser ve toplantıların bir bir iptali ve son olarak da ibadethanelerde toplu ibadetlere de ara verilmesi ile, her yıl binlerce kişinin ziyaret ettiği Bayındır Çiçek Festivali de ertelendi. Festival haberlerinin duyurulduğu, “bayındircicekfest” instagram hesabından yapılan duyuruda, “ Önemli Duyuru. 23.Uluslararası Çiçek Festivali, coronavirüsüne karşı önlem almak amacıyla, ileri bir tariha ertelenmiştir. Netleşen festival tarihi sosyal msdya hesaplarımızdan duyurulacaktır. Önceliğimiz sağlığımızdır. Saygılarımızla.” denildi.

korona-viruse-karsi-ilk-asi-bugun-test-edilecek

Koronavirüse karşı ilk aşı bugün test edilecek

surucu-kurslari-sinavlari-ne-olacak

Sınavlar mart sonuna ertelendi