in ,

Öğrencilerden örnek davranış

Dokuz Eylül Üniversitesi öğrencileri tamamen kendi imkanları ve çabalarıyla spor festivali düzenliyor. Amaçları ise yeni nesilleri spora teşvik etmek

ogrencilerden-ornek-davranis

Dokuz Eylül Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi‘nin öğrencileri örnek bir projenin altına imza atmaya hazırlanıyor. Hazırladıkları sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde ortaokul çağındaki çocuklara ulaşmayı hedefleyen 10 spor öğretmeni, tamamen kendi çabalarıyla şenlik düzenleyecek. Spor Bilimleri Fakültesi öğrencileri 22 Aralık Pazar günü 11.00’da başlayacak ve üniversitenin İnciraltı Yerleşkesi‘nde bulunan tesislerinde gerçekleşecek Spor Festivali‘ne tüm öğrencileri, velileri ve İzmirlileri davet etti.

AMAÇ SPORA TEŞVİK

Şenlik hakkında ve etkinliklerin hazırlık süreciyle ilgili bilgiler veren Dokuz Eylül Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi öğrencisi Ensar Nihat Yüksel, “Şenlikte 4 ortaokulun öğrencileri katılacak. İnciraltı’ndaki spor salonunda düzenleyeceğimiz spor şenliğinde futbol, basketbol, voleybol müsabakaları olacak. Topluma hizmet uygulaması dersimiz kapsamında böyle bir organizasyon düzenleme kararı aldık. On kişilik bir arkadaş grubu olarak bu projeyi tamamen kendimiz yürütüyoruz. Katılacak eğitim kurumları ise Asil Nadir Ortaokulu, Oğuzhan Ortaokulu, Kılıçarslan Ortaokulu, Hasan İçyer Ortaokulu. Narlıdere ve Balçova‘daki okulların öğrencilerinin katılacağı bu şenlik daha önce bizim okulumuzda hiç yapılmadı. Bu yıl ilk olacak. Projemizin asıl amacı üniversitemizi toplumla kaynaştırmak, bu süreçte de çocukları spora teşvik etmek ve onlara sporu sevdirmek. Aynı zamanda çocukların temel becerilerini geliştirmeyi de hedefliyoruz” diye konuştu.

OKULLARI GEZDİLER

Projenin detaylarını aktaran Yüksel, oldukça uzun bir hazırlık sürecini geride bıraktıklarını, şenliği düzenlemekten ötürü de büyük mutluluk duyduklarını belirterek “Projeye başlayalı uzun bir zaman oldu. Yaklaşık 5-6 aydır hazırlanıyoruz. Okulları tek tek gezerek katılımcıları kendimiz bulduk. Bugüne kadar okullarda öğrencilere branşlarına göre özel dersler, eğitimler verdik. Üniversite yönetimini, dekanımızı ve çocukların velilerini şenliğimize bekliyoruz. Şampiyon olan takımlara kupa vereceğiz. Diğer takımlara da çeşitli madalyalar vereceğiz. Bunun haricinde tüm takımlara ve oyuncalara teşekkür plaketi sunacağız. Umarız spor şenliğini geleneksel hale getirir ve sonraki yıllarda da devam etmesini sağlayabiliriz. Çabalarımızın önemli bir sosyal sorumluluk projesi olduğunu düşünüyoruz, umarız tüm herkese örnek olur” ifadelerini kullandı.

Erman Şentürk / Özel Haber

izmirde-lezzetli-kis-gunleri

İzmir’de ‘Lezzetli Kış Günleri’ başladı

umutlar-emege-emekler-gelire

Umutlar emeğe, emekler gelire!