in ,

‘Öncelik heykel değil gençlerimiz olsun!’

AK Parti Karabağlar İlçe Başkanı İrfan Doğruca, 30 bin kişinin başvurduğu 800 konutluk TOKİ binalarının belediye tarafından yapılmasının istemediğini iddia etti

oncelik-heykel-degil-genclerimiz-olsun

Karabağlar’ın sorunlarına mercek tutan AK Parti Karabağlar İlçe Başkanı İrfan Doğruca, geçtiğimiz sel felaketinin Karabağlar’da pek probleme yol açtığını ve alt yapının yetersiz olduğunu söyledi.
İzmir’de sağanak yağışların ardından su baskınlarının gerçekleştiğini dile getiren Doğruca, “Su baskınları altyapı yenilenmediği için oluyor. Giderler küçük olduğu için alt yapı durumu kaldırmıyor. Gün geçtikçe büyüyor… Ne de olsa seçiliyorlar. Aydın Mahallesi, Aktepe bölgesinde  iş yerlerini su bastı. Esnaf zor duruma girdi. Sanayide, cadde üzerinde birçok iş yerini daha su bastığını ayrıca biliyoruz. Bu  zararla ilgili Kaymakamlığa başvuranlar oldu. Zararlarını karşılama noktasında destek aldılar. 30 yıllık alt yapının üzerine bir şey koymadılar. Koymadıkları gibi paraları da yok. Hizmet ederseniz, borcunuz olur. Yaptığım şey bu, bu nedenden borcum var dersiniz. Yüzbaşı Şerafettin’i heykel yapmak istiyorlar. Meclis’te burası kentsel dönüşümde kaldığı için şuan yapılmasına gerek yok. Yarın konut alanında kalacak, belki yeri değişecek. İkinci neden ise zaten işçi maaşı borçla ödüyor. Ciddi problemler varken heykel yapılmasını mantıklı ve doğru bulmuyorum. Çöp, su, sosyal alan yok büyük problemler bunlar. Karşısında heykele bakacak gençler yetiştirmemiz lazım. Gençlerimiz uyuşturucu kullanıyor, gençlere alanlar yaratmıyoruz. Okuma oranı çok düşük. Biz bu mantıkla yürütemeyiz. Bu heykelden biz de mutlu oluruz ama borçlanarak heykel yapmanın mantığını anlamıyoruz. Heykel değil gençler öncelik olsun. Gençlere ışık tutarsak o heykele baktıklarında konu anlamlı olur” dedi.
Karabağlar’da yapılması planlanan üniversite projesine yönelik konuşan Doğruca, “1080 hektar alanın 38 hektarı üniversite olacak, geri kalan alana yaklaşık 5 bin konut yapılacak. 819 tanesini ihaleye çıkaracak TOKİ. Buraya TOKİ yapılması istenmiyor, 80 hektarın tamamı üniversite olsun deniyor. YÖK ve rektörlük planlanan üniversiteden daha fazla alan olduğunu söylüyorlar. Böyle bir rapor var. Hiçbir mantığa dayanmadan tamamı üniversite olsun deniyor. Oysa bu TOKİ’ye 800 konut için 30 bin kişi başvurmuş. İhtiyaç var mı yok mu? 30 bin kişiden haberi olmadığını söylüyor. Haberiniz yoksa koltuğu işgal etmeyin. Bu daha büyük bir ayıp. İhtiyaç yoksa 30 bin kişi nasıl başvursun” diye konuştu.

Rana Beyza Öztürk / Özel Haber

“Burada Bayındırlı’nın da hissesi var!”

koylerde-tiyatro-izlememis-tek-bir-cocuk-dahi-kalmasin

‘Köylerde tiyatro izlememiş tek bir çocuk dahi kalmasın’