in ,

Ösen: Kimin kimden cesaret aldığı ortada!

DEVA Partisi İl Başkanı Seda Kaya Ösen, Yeneroğlu ile bir emniyet amiri arasında yaşanan tartışma sonrası EGM’nin yaptığı açıklamalara tepki gösterdi

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) İzmir İl Başkanı Seda Kaya Ösen, partisinin il başkanlığı binasında basın mensuplarıyla bir araya gelerek DEVA Partisi İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu ile bir emniyet amiri arasında yaşanan tartışma ve sonrasında Emniyet Genel Müdürlüğü’nün (EGM) yaptığı açıklamaya ilişkin eleştirilerde bulundu.
“Milletvekilimiz ve Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanımız Sayın Mustafa Yeneroğlu’na yapılan çirkin saldırılara Türkiye’nin 81 ilinde güçlü bir şekilde itiraz ediyoruz” sözleriyle açıklamalarına başlayan İl Başkanı Ösen, “Sayın Genel Başkanımız Ali Babacan genel merkezimizde konuya ilişkin değerlendirmelerini kamuoyuyla paylaştı. Sayın Genel Başkanımızın ifade ettikleri üzere; Emniyet Genel Müdürlüğü dün haksızlığı, kabadayılığı, hukuksuzluğu koruyan bir metin yayınlamıştır. Kimin kimden cesaret aldığı ortadadır. İnsanlara parmak sallayanların arkasında kimlerin olduğu ayan beyan ortadadır. Şunu özenle belirtmek gerekir ki; muhatabımız zor şartlarda canını dişine takarak güvenliğimizi sağlayan emniyet personeli değil, polis teşkilatımızı siyasete alet edenlerdir. Hukuka ve kanuna uygun davranan, zor şartlarda çalışan tüm emniyet teşkilatı mensuplarına bu vesileyle teşekkürlerimizi sunuyoruz. Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanımıza, Milletvekilimize, Yol Arkadaşımıza yapılan saldırılar karşısında asla susmayacağız” dedi.

‘GEÇİT VERMEYECEĞİZ’
Mücadelelerini Türkiye’de tam demokrasiyi inşa edene kadar sürdüreceklerinin de altını çizen Ösen, “Önümüzdeki ilk seçimde hukuk namına, adalet namına ve demokrasi namına büyük bir zafer elde edeceğiz. Bizler, DEVA Partisi İzmir İl Teşkilatı olarak kararlıyız. Hukuksuzluklara, kabadayılıklara geçit vermeyeceğiz” diye konuştu.

Yağmur Daştan

İzmir’de 990 gümrük kaçağı cep telefonu ele geçirildi

Pınar Gültekin’in ailesinin avukatı: Bugün hukukun öldüğü gündür