in ,

Özcan Purçu: Ekrem İmamoğlu’na inanıyorum

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Roman Çalıştayı yaptı. Çalıştaya CHP İzmir milletvekili Özcan Purçu da katıldı

ozcan-purcu-ekrem-imamogluna-inaniyorum

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), 14 Aralık Cumartesi günü İstanbul‘da yaşayan Romanların sorunları ve çözümlerinin konuşulduğu “Roman Çalıştayı” düzenlendi. Yenikapı‘daki Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen Çalıştay’da İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İBB Kültür Varlıkları Daire Başkanı Mahir Polat, araştırmacı Ceren Gökçe, CHP İzmir milletvekili Özcan Purçu, Roman dernek ve federasyon temsilcileri konuşmalar yaptı.

İmamoğlu: Ülkenin kaderi değişmiş olacak

Çalıştayın açılışında konuşan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Sorunlara bir bütün olarak bakıyoruz. Bütünün parçası olan sizlerin, her sorunun çözümüne katkı sunacak bireyler olduğunuzu da biliyoruz. Dolayısıyla katkı vermenizi istiyoruz. Bu şehirden doğan güzel hareketlerle ülkemizin kaderi değiştirilmiş olacak. Olumsuz olan bütün süreçleri, olumluya çevirmiş olacağız” dedi. İmamoğlu, şöyle devam etti:
“Biz, elimizden geleni yapalım. Her şeyi yapalım; ama siz sürece ortaklık etmiyorsanız, hiçbir anlamı yok yaptıklarımızın, başarıya ulaşmaz. Siz, sürece ortaklık edeceksiniz. Yani burada oturup, sadece sosyal yardımları konuşursak, günü kurtarırız. Hiçbir anlamı yok. Ben ne isterim biliyor musunuz? İstanbul’da, sosyal yardım yapmak zorunda kaldığımız tek bir vatandaşımız olmasın isterim. Diğer kamu kurumlarıyla da el ele vererek, sizin sorununuzu çözeceğiz. Kamu hizmeti yaparken; ister belediye olsun, ister valilik olsun, ister başka bir nokta olsun, bu hizmetleri koordine eden ve sizin daha iyi yaşam elde etmenizi ortaya koyma çalışması içerisinde olurken, siyaset yapmayacağız.”

“Ekrem İmamoğlu’na güveniyorum”

CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu çalıştaydaki konuşmasına, çalıştaydan duyduğu memnuniyeti dile getirerek başladı. “Hayal mi, rüya mı görüyorum. Bin yıldan beri bize uzanan el olmadı” sözleriyle konuşmasına başlayan Purçu, İstanbul Belediyesi tarafından düzenlenen Roman çalıştayın’ın Romanlar için çok önemli olduğunu ve Roman STK’lara çalışmanın parçaları olduklarını, STK’lar ile birlikte çalışmanın yürütülmesi gerektiği mesajını verdi.
Purçu konuşmasında Roman derneklerinin başkanlarına çağrıda bulunarak, “Başkanımızın sözlerini iyi değerlendirelim. Ekrem başkana inanıyorum. Bize dokunacak, sosyal haklarımızla birlikte yaşayacağız. Bizde bu şehre bir şeyler vermek istiyoruz” dedi.

izmirli-ic-mimarlar-manisada

İzmirli iç mimarlar Manisa’da

CHP Çiğli’de sandık başı mesaisi