in ,

Portakal Vadisi değer katacak

Büyükşehir Başkanı Soyer’in seçim vaatleri arasında önemli yer tutan Buca’nın Tınaztepe Vadisi’nde projelendirdiği Portakal Vadisi projesi resmen başlıyor

portakal-vadisi-deger-katacak

İzmir Büyükşehir Belediyesi‘nin, “Sign of the City Awards“ta (Şehirlerin İmzası Ödülleri) en iyi kentsel tasarım dalında birinciliğe layık görülen Portakal Vadisi projesi resmen yola çıkıyor. Geçen yıl düzenlenen Uluslararası Sürdürülebilir Yapılar Sempozyumu kapsamında da ödül kazanan proje için ilk adım bu ayın sonunda atılıyor. 23 Mart tarihinde ihalesi yapılacak ve ilk kazmanın da Nisan ayında vurulacağı Buca’da hayata geçirilecek dev çevre projesi kapsamında İzmir Büyükşehir Belediyesi, Portakal Vadisi projesi kapsamında atıl durumda bulunan 200 bin metrekarelik alanı yeşil bir kent parkına dönüştürülecek.

2022’DE AÇILACAK

Başkan Tunç Soyer’in “Doğayla birlikte İzmir” sloganıyla duyurduğu 7 ayrı çevre projesi arasında en önemli yeri teşkil eden ve Tınaztepe Mahallesi‘nde hayata geçirilmesi planlanan yatırım kapsamında, alana kafeterya, piknik alanı, çocuk oyun alanları, koşu, yürüyüş ve bisiklet parkurları, seyir terasları, eğitim bahçeleri, amfi, gölet gibi bölümler de yapılacak. Yaklaşık iki yılda bitirilmesi planlanan çalışmaların ardından rekreasyon alanı 2022 yılının ilk aylarında hizmete açılacak.

KÜLTÜRPARK’IN YARISI KADAR

Buca’nın seyir terası niteliğine sahip alan, aynı zamanda ilçenin de deniz gören eşsiz bir noktasında halka gece gündüz eğlenme ve dinlenme imkanı sağlayacak. Önümüzdeki 4 yıl içerisinde kente yeni ve nitelikli 2,5 milyon metrekare daha yeşil alan kazandırmayı hedefleyen Büyükşehir Belediyesi’nin hayata geçireceği Buca’daki proje ile İzmir, şehrin merkezinde Kültürpark‘ın yarısı büyüklüğünde yeni bir cazibe merkezine daha kavuşacak.

Erman Şentürk / Özel Haber

chp-cesme-kadin-kollarindan-kampanya

CHP Çeşme kadın kollarından kampanya!

hedeflerimiz-icin-calismaya-devam

‘Hedeflerimiz için çalışmaya devam’