in ,

Prof. Dr. Ahmet Saltık, Korona Günlükleri’ne konuk oluyor

Karşıyaka Belediyesi tarafından düzenlenen “Ayın Konuğu” etkinliklerinin, koronavirüs salgını nedeniyle ertelenmesi sonucu, “Korona Günlükleri” adıyla internet üstünden sürdürülen söyleşiler, 20 Mayıs Çarşamba günü çok önemli bir konuğu ağırlayacak.

prof-dr-ahmet-saltik-korona-gunluklerine-konuk-oluyor

Küresel salgının ilk günlerinden bugüne, yaptığı öngörü, uyarı ve önerileriyle dikkat çeken, ömrünü kamu sağlığına ve Türkiye’nin geleceğine adayan Prof. Dr. Ahmet Saltık, ilk kez bir yerel yönetimin canlı yayınında yer alacak. Haluk Işık’ın yöneteceği, 20 Mayıs Çarşamba saat 16.00’da başlayacak ve Karşıyaka Belediyesi’nin resmi sosyal medya hesaplarından canlı olarak izlenecek etkinlikte, “Korona ve Türkiye Gerçekleri” konuşulacak.

Büyük ilgi görmesi beklenen etkinlikle ilgili olarak, Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay şunları söyledi: “Ülkece duyarlığımızı ve sabrımızı korumak zorunda olduğumuz bugünlerde, Karşıyaka Belediyesi olarak bir yandan hayatı kolaylaştırmaya, bir yandan düzenlediğimiz etkinliklerle evlere konuk oluyoruz. Spordan hobilere uzanan etkinliklerimiz ve kampanyalarımız yanında, “Korona Günlükleri” ne kadar doğru ve yerinde bir iş yaptığımızı, seçkin konukları ve gördüğü olağanüstü ilgiyle kanıtlıyor. Söyleşi etkinliğimizde, hayatın hiçbir alanını ihmal etmiyor, sanattan ekonomiye, sağlıktan kentlilik bilincine uzanan bir çeşitlilik sunuyoruz. Yalnızca İzmir ve Karşıyaka ile sınırlı kalmayan buluşmalarımız, bugünlerden yarınlara kalacak birer belgesel değeri taşıyor. 20 Mayıs’ta saygın bilim insanımız Prof. Dr. Ahmet Saltık’ı ağırlayacak olmanın heyecanı içindeyiz. Hemşerilerimizi ve yeryüzünün her yerinden bizi izleyenleri, bu çok değerli buluşmaya ev sahipliği yapmaya davet ediyorum.”

bankalara-siperlik-destegi

Çiğli’de esnaf ve banka çalışanlarına siperlik

alpaslanin-onceligi-goztepe

Alpaslan’ın önceliği Göztepe