in ,

Serdar Aksoy kongreden seslendi

CHP ilçe kongrelerinde son gün heyecanı yaşanırken, Menemen’de gerçekleştirilen ilçe kongresinde Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy konuşma yaptı

serdar-aksoy-kongreden-seslendi

Adayların konuşmaları öncesinde sahneye çıkarak salondakilere seslenen Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, “31 Mart seçimleri sonrasında tüm Türkiye şunu gördü: Artık yenilmez armada gibi bir şey yok. Psikolojik üstünlük millet ittifakına geçti. bir seçimde iktidarın yakalanabileceğini, seçimlerde Cumhur İttifakı‘nın yenilebileceğini gösterdik. 31 mart seçimleri sonrasında İstanbul seçimleri rezil bir kararla iptal edildi. Fakat bu burada bitmedi. Seçilmiş olan belediye başkanlarını itibarsızlaştırmak için, iktidar yüzü göstermemek için, iş yapmasını engellemek için her türlü yol denendi, denenmeye de devam ediyor. Yandaş medyada seçimler sonrasında sürekli olarak bir itibarsızlaştırma hareketi var. Üzülerek görüyorum ki o itibarsızlaştırma hareketine prim sağlayanlar da var. Bunu görmemek, es geçmek mümkün değil. İktidara bu kadar yaklaşmışken CHP‘ye yönelik psikolojik savaşı püskürtmemiz gerekiyor. Bu belediye başkanlarına karşı yapılan psikolojik savaşın için yer alarak mı olur? Belediye başkanlarına destekle olunur. İl yönetimi, il başkanı, ilçe yönetimi ilçe başkanı belediye başkanına destek olmalı. Eğer belediye başkanı bunların hepsine cevap vermeye kalkarsa o zaman belediye başkanının değil CHP’nin gerilediği görürsünüz. Rol kapmak uğruna partiyi heba etmeyin. Biz belediyeyi bir kenara bırakıp bütünleşelim istiyoruz. Bu salonda 15 yıldır kaç belediye başkanı çıktı? Bu benim adayım dedi mi. Kimse sesini çıkarmadı, herkes oturdu. Burada şimdi üç arkadaşım aday. Bu üç arkadaşımın üzerinden belediye başkanını vurmaya kimse kalkmasın. Kimse belediye başkanını vurarak kendi egosunu tatmin etmeye kalkmasın” dedi.

‘ÜÇÜ DE DOSTUMDUR’

Sürecin başından beri üç adayla da birlikte yol yürüdüğünün altını çizen Aksoy, “Ömer Güney arkadaşım aday adaylığından sonra yan yana yürüdük, seçimleri kazandık. Diğer arkadaşım benim komutanım, partimin ihtiyaç duyduğu bir isim. Ömer Güney de öyle, Turhan Erdoğan da öyle, Mehmet Çoban da öyle. Her birine CHP’nin ihtiyacı var. Peki ben ilçe başkanımız Serdar Değirmenci’nin de olduğu toplantılarda konuştuk, ortaklaşalım dedik mi? Dedik. Bunların hiçbiri aday olan yoldaşlarım açısından onaylanmadı. Bugün ilçe başkanını seçeceğiz. İlçe başkanı olan arkadaşım belediye başkanının arkasında duracak. Belediye başkanı da ilçe başkanının arkasında duracak. İlçe başkanı aynı zamanda grup başkanı olacak. Buradaki üç arkadaşım da benim dostumdur, gerisi de laftır. Herhangi bir arkadaşımın diplomasına atıfta bulunmak, şuraya aday oldu, görevinden dolayı sen neredeydin diye sormak doğru değil. Hepimiz 31 Mart’ta buradaydık. 31 Mart öncesinde biz ihaneti gördük. Hiçbir ilçede, ilde, hiçbir yerde yaşanmamış bir ihanet şebekesini gördük. Menemen’e geldiğimizde ilçe kolları, kadın kolları, gençlik kolları istifa etmiş, ‘O olmazsa olmaz’ diyerek CHP’nin üstüne başka bir kimliği koyup partiyi yok eden bir zihniyet gördük. Dedik ki, ‘Kimse CHP’den üstün değildir’ bugün benin varım yarın başkası olacak. O yüzden ben görevimi 2 dönemle sınırladım” açıklamalarında bulundu.

“BOYNUMU BÜKMEDİM”

“Onların yanında yandaş medya vardı. AK Partisi, devleti, hükümeti vardı. Hepsini birden 31 Mart akşamı hep birlikte gömdük. Aslında Menemen’de biz bu ihaneti ilk defa görmedik” diyen Aksoy, “Daha önce de gördük. Aday gösterilmeyince farklı siyasi partiye kaçanları çok gördük. Ondan önceki ihanetleri de son ihaneti de unutmayın. O yüzden ben iki dönem sonunda bu bayrağı teslim edeceğim. O yüzden diyorum ki, üç arkadaşım da aslanlar gibi. Onların üzerinden belediye başkanına hakaret etmesinler. Biz Tunç Soyer başkanımın da dediği gibi ‘Menemen seni seviyorum’ dedik. Bizim kullandığımız dil sevgi dili, aşk dilidir. Toplumun tüm kesimlerine hitap etmek zorundayız. Bırakın dedikoduyu, burada sandık var. Bu dili bizim dışarıya söylememiz gerekirken kendi içimizde sıkıntı yaşadığımızı görüyorum. Bu pastayı büyütmemiz lazım. 6-7 aylık belediye başkanlarına hakaret etmekten geçmiyor. Hiç kimseye hakaret etmeyelim. Tüm belediye başkanlarım, çok ilçe başkanlarım çalışıyor. Onlara omuz verelim, destek verelim. Halkımızdan oy almanın yolu çözüm üretmek. Toplumun farklı kesimlerine çözümler üreteceğiz. Bunun merkezi de örgüttür. Kendi içerisinde çatışmayacak, çözüm üretecek. Menemen seçimlerinde nerede eksik oy aldık, yerler belli. Kim seçilirse ilk önce az oy alınan yerlere gidin. Beni de çağırın beraber gidelim. Oraya gittiğinizde de, ‘Sevgilim eylem güzelim benim, Yitik bir ülkeyi korumaya değil yeniden kurulacak bir ülkeyi aşkla örmeye benzer devrimci olmak’ diyeceğiz. İşte o sevgi dilini de orada kullanalım. Diğer belediye başkanlarının adına, tüm ilçe başkanlarım adına, Tunç Başkan’ın da adına bir şey söylemek istiyorum: Sosyal medyada, yandaş medyada yalan gırla gidiyor. Onlara söyleyeceğim bir şey var. Seyit Rıza diyor ki, ‘ben sizin yalan ve hilelerinizle baş edemedim, bu bana dert oldu. Ben de sizin yalanlarınız altında boynumu bükmedim. Bu da size ders olsun.’ Bu da size ders olsun” diye konuştu.

dikkatsizlik-kaza-getirdi-3u-agir-8-yarali

Dikkatsizlik kaza getirdi: 3’ü ağır 8 yaralı

guzeltepeli-adil-olacaksa-donusum-olacak-diyor

Güzeltepeli ‘Adil olacaksa dönüşüm olacak’ diyor