in ,

Sisal Şans’a geçti, Sayısal Loto’da kolon 3 TL oldu!

Bugün itibariyle MPİ’den Sisal Şans’a geçen şans oyunlarının akıbeti yavaş yavaş belli oluyor. Sayısal Loto’da bir kolon yüzde yüz zamlanarak 3 TL oldu

sisal-sansa-gecti-sayisal-lotoda-kolon-3-tl-oldu

Özelleştirme ile Demirören Grubu’na ait Sisal Şans A.ş.’ye geçen Sayısal Loto’da bir kolonun fiyatı 1.5 TL’den 3 TL’ye çıkarak yüzde 100 oranında zamlandı.

Şans oyunları bayilerine gidenler, yeni fiyatlarla karşılaştı. Süper Loto’nun tam kolonu 12 liradan, 18 liraya çıktı.

Kolonu 1 lira olan Şans Topu’nun kolon fiyatı 2 liraya yükselirken, tam kolonu da 5 liradan 10 liraya çıktı.

Kolonu 1 lira olan On Numara’nın kolon fiyatı da 2 liraya yükseltildi. Böylece 10 Numara’nın da tam kolonu da 5 liradan 10 lira oldu.

Söz konusu fiyat artışlarının sebebi ise Türkiye Varlık Fonu ile Sisal – Şans Ortak Girişimi arasında imzalanan sözleşme. Sözleşmede 2020 yılı hasılatı en az 9 milyar 320 milyon TL olarak belirlenmiş. Ancak 2018’deki hasılat sadece 3,4 milyar TL olmuştu.

Daha önce yapılan açıklamalarda şu ifadeler kullanılmıştı:

“TVF’den yapılan açıklamaya göre, TVF ile Sisal – Şans Ortak Girişimi arasında Milli Piyango oyunlarının düzenlenmesine yönelik sözleşme imzalandı. Gelir paylaşımı esasına dayanan 10 yıl süreli sözleşmeye göre, Demirören Holding iştiraki olan Şans Dijital ve İnteraktif Hizmetler Teknoloji Yatırım AŞ’nin yüzde 51 ve İtalyan Sisal S.p.A’in yüzde 49 katılımıyla kurulan Sisal – Şans Ortak Girişimi, Milli Piyango’da elde edilen hasılatı 2020 yılı için en az 9 milyar 320 milyon TL’ye çıkarmayı taahhüt etti. 2018’deki hasılat ise 3,4 milyar TL seviyesinde gerçekleşti.”

gemide-gorevli-33-personelde-korona-virus-tespit-edildi

Gemide görevli 33 personelde korona virüs tespit edildi

alosbiye-112-istasyonu

ALOSBİ’ye 112 istasyonu