in ,

‘Siyasetin şampiyonu Menemen olacak!’

Uluslararası müsabakalarda birçok başarı elde eden Turan Erdoğan, şimdi CHP Menemen İlçe Başkanı olarak siyaset içinde de muvaffak olmayı hedefliyor

siyasetin-sampiyonu-menemen-olacak

4 Türkiye şampiyonluğu, 1 Avrupa şampiyonluğu, 1 dünya şampiyonluğu kazanan engelli milli sporcu Turan Erdoğan, CHP Menemen İlçe Başkanı seçildi. 15 yaşında ailesini geçindirmek için restoranda çalıştığı sırada elini kıyma çekme makinesine kaptıran sporcu Turan Erdoğan, spordaki başarılarını şimdi siyasete aktarma zamanı olduğunu söyledi. Başkan Erdoğan, göreve geldiği günden bu yana yaşadıkları süreci, projeleri ve hedeflerini Ege Telgraf’a anlattı.
İlk toplantılarıyla birlikte görevlendirmelerin bir kısmını da yaptıklarını söyleyen Erdoğan, “En kısa zamanda geriye kalan arkadaşlarımız da görevlendirilecek. Tamamen CHP’yi iktidara taşımak için yapılması gereken ne varsa planlaması yapılıyor. Şu anda yeni görevimizden ötürü yoğun bir ziyaretçi trafiğimiz var. Onlardan sonra sahaya inip mahalle mahalle gezecek ve halkımızla buluşacağız. CHP’nin artık iktidar olması noktasında çalışmalar yapacağız. Partimiz şu anda iktidara gerçek anlamda çok yakın. Bunun için örgüt olarak koordineli bir çalışma yapılması kanaatindeyiz. Biz de bu düşünceden yola çıkarak attığımız her adımda çalışmalarımızı bu yönde yapacağız. Vatandaşımıza ‘Neden CHP iktidar olmalı?’ sorusunun cevabını anlatacağız. Dertleri dinleyecek, empati kuracağız. Çözüm noktasında da yapılması gereken ne varsa elimizden gelen her türlü desteği vereceğiz. CHP olarak yerelde iktidarız. Bu anlamda halkın sorunlarını da olabildiğince belediye üzerinden çözmeye çalışacağız” dedi.

PROJELERİNİ ANLATTI

Yeni dönem için hayata geçirmeyi planladıkları projeleri de anlatan Erdoğan, “Olmazsa olmaz konularımızın başında eğitim geliyor. Parti içindeki eğitim organizasyonunu en kısa zamanda hayata geçireceğiz. Parti politikalarını, tüzüğünü, programının her bir detayını yönetim olarak önce biz öğrenecek daha sonra da tüm üyelerimize öğreteceğiz. Hemen arkasından mahalle temsilciliklerini hayata geçireceğiz. Bir kadın ve bir erkekten oluşacak olan mahalle temsilcilerimizle birlikte bölgenin kendine has dokusu kapsamında çok özel bir çalışma yapmayı planlıyoruz. Aynı zamanda partimiz üyelerine belirli periyodlarda eğitim vereceğiz. ‘Bilinçli üye’ kavramını detaylı olarak uygulamaya koyacağız. Üye portföyümüzü tekrar güncelleyip kimler aktif olarak görev alıyor kimlerin adresi değişmiş kontrol edeceğiz” diye konuştu.
Parti içindeki iletişim mekanizmasını da sağlam bir temele dayandırarak güçlendirme amacında olduklarının da altını çizen CHP Menemen İlçe Başkanı Erdoğan, “Medyanın baskı altında olduğu dönemde sosyal ağlarımızı kuvvetlendirip vatandaşımıza doğrudan ulaşabileceğimiz yolları oluşturacağız. Sosyal medyada Twitter, Facebook ve Instagram platformları üzerinden yapacağımız çalışmalarla sistemimizi daha ulaşılabilir ve güncel hale getireceğiz. Bu konuyla ilgili bir kadro oluşturduk ve erişimle ilgili üç arkadaşımız görevlendirildi. Sosyal ağlarda partimizin ve genel başkanımızın paylaşımlarını, anlattıklarını ve hedeflerini üyelerimize ve halkımıza yaymak için çaba sarf edeceğiz. İletişim, yeni çağın gereği olan bilişim ve olmazsa olmazımız eğitim konusunda çok detaylı ve kapsayıcı çalışmalarımız olacak” ifadelerini kullandı.

‘YANLARINDA OLACAĞIZ’

“Halkımızın acı gününde derdini paylaşacak, mutlu gününde ise kahkahalarını artıracağız” diyerek sözlerini sürdüren Turan Erdoğan, “Biz vatandaşımıza ve partimize hizmet için görevlendirildik. Üzerimize düşen görevi layıkıyla yerine getirerek vatandaşımızla her an birlikte olacağız. Partimizin zayıf olduğu, oy alamadığımız, kendimizi ve çabamızı anlatamadığımız bölgeler hakkında özellikle çok hassas davranacağız. Neden oy alamadığımızı ve nerede yanlış yaptığımızı öğrenip vatandaşımızın gönlüne girebilmek için canla ve başla mücadele edeceğiz” dedi.

‘HERKESİ KUCAKLAYACAĞIZ’

CHP Menemen İlçe Kongresi’nde örgüte birlik ve beraberlik mesajları verildiğinin hatırlatılması üzerine açıklamalarda bulunan Başkan Erdoğan, “Bizim artık parti içi yarış nedeniyle üyelerimizi uzaklaştırmayı bırakın daha çok birliktelik ve barışı sağlamaya ihtiyacımız var. Herkesi kucaklayacağız. CHP’nin artık herkese ihtiyacı var. Her bir partilimiz bizim için çok kıymetli ve önemlidir. Bunun dışında esas olarak dışarıdan da yeni üyelere ihtiyacımız var. Amacımız herkesi CHP çatısı altında bir araya getirmek. Ülkemiz hiç olmadığı kadar kritik bir süreçten geçmektedir. Bu dönemden geçerken, kazanımlarımızın günden güne kaybolması, hepimiz için üzüntü vericidir. Buradan almamız gereken dersler de var; Cumhuriyetimizin kuruluş döneminde yaşadığımız zorluklara benzer süreçlerden geçiyoruz. Tarih değişmiyor sadece isimler değişiyor. En zor koşullarda bile kaybetmediğimiz umudu korumak ve yakılan Cumhuriyet Meşalesini taşımak ise en önemli mihenk taşlarımızıdır. Her dönem kendine özel olmakla birlikte çözümü yine kuruluş ve gelişim sürecinde yaptıklarımızla aynı hissiyat ve ruhla bulacağımıza yürekten inanıyorum. Zihinlerimizde oluşması gereken en önemli kavramın ve bu kavramın hissiyatla ete kemiğe bürünmüş hali ise Mustafa Kemal Atatürk’ün söylediği gibi; ‘Hürriyet olmayan bir memlekette ölüm ve çöküş vardır. Her ilerleyişin ve kurtuluşun anası hürriyettir” diye konuştu.
CHP Menemen İlçe Örgütü’nde kadınlar ve gençlere de çok büyük önem gösterdiklerini ifade eden Erdoğan, şu açıklamalarda bulundu: “Zaten bu yapılanmayı en kısa zamanda göreceksiniz. Parti büyüklerimizin de desteğini alarak hep birlikte çok kuvvetli bir ilçe yönetimi kurduk. Toplumun bütün kesimlerine hitap etmek ve onlarla iletişime geçmek için çalışıyoruz. Heyecanlıyız. Heyecanımız kadar iktidar olacağımız yönündeki inancımız da çok büyük. Önümüzdeki dönemde muhakkak çok tatlı bir rekabet olacaktır. Biz de Menemen İlçe Örgütü olarak böylesi bir ortamda üzerimize düşen her türlü görevi harfiyen yerine getirme niyetindeyiz.”

BİR SÜRPRİZ HAZIRLIĞI

2013’ten beri CHP’de üyelik yaptığını, son üç senedir de aktif olarak CHP örgütü içinde yer aldığını dile getiren Erdoğan, spordaki başarısını siyasete yansıtmak gibi bir hedefi olduğunun da altını çizdi. Önümüzdeki dönemde herkes tarafından çok konuşulacak bir çalışmaya da imza atmak istediklerini söyleyen Başkan Erdoğan, “Örgütümüzde genç nüfusumuz da bir hayli fazla. Ben de onları harekete geçirecek yeni bir proje hazırlama niyetindeyim. Şu anda projemin her bir detayını açıklamak istemiyorum. Biraz daha olgunlaşsın herkesin oldukça ilgisini çekecek bir sürprizimiz olacak. Hem sporun kişilik üzerinde yarattığı etkileri hem de sporculuğun nasıl bir duygu olduğunu iyi bilen kişilerden bir tanesiyim. Gençlerin yaşadığı sıkıntıları bilen genç bir ilçe başkanı olarak da hem spor dalında hem de siyasette başarılı işler yapmak istiyorum. Bir sporcunun siyasette neler başarabileceğini gösterecek bir örneği hayata geçireceğiz. Belki bir ilçe başkanı olarak bir başka branşta şampiyonluk getirebiliriz. Harika işler yapacağız” dedi.
Son olarak Menemen’e seslenen İlçe Başkanı Erdoğan, “Geçmişte yaşadığım başarıları şimdi Menemen’e kazandırmak istiyorum. CHP Menemen İlçe Örgütü’nü Türkiye’de bir rol model haline getirmeyi planlıyorum. Menemen’e siyasette de bir şampiyonluk yaşatmak, siyasetin şampiyonu yapmak istiyoruz. Genç bir belediye başkanımız var. Yenilenmiş bir meclisimiz var. Genç bir ilçe başkanı ve dinamik bir ekibi var. Menemen’i Türkiye’de konuşulur hale getireceğiz. Hırsımız ve heyecanımız var. Herkesi kucaklayıp kimseyi kırıp incitmeden bir bütün olarak sesimizi Türkiye’ye duyuracağız” diye konuştu.

Yağmur GÜLÜ / Özel Haber

petkimspor-fethiye-maci

Petkimspor liderlik maçına çıkıyor!

kemalpasada-yapay-gundem-yaratiliyor

“Kemalpaşa’da yapay gündem yaratılıyor”