Muazzam bir pozisyon, derslik, seminerlik. Pasını verdikten sonra, koşarken sendeleyen Göztepeli Halil Akbunar'ı GS'li kolundan çekip durdursa veya tutup bıraksa, hızını kesse, konumunu bozsa, ne olur...

Muazzam bir pozisyon, derslik, seminerlik. Pasını verdikten sonra, koşarken sendeleyen Göztepeli Halil Akbunar'ı GS'li kolundan çekip durdursa veya tutup bıraksa, hızını kesse, konumunu bozsa, ne olurdu ? Hakem BARİZ GOL ŞANSI gerekçesiyle ihraç eder miydi, hiç sanmam, asla. Hele ki bir GS'liyi. Kahraman yorumcularımız da atılmaz derdi, garanti. İcat çıkarmak değil benimkisi. Buyrun işte size misler gibi BARİZ GOL ŞANSI işte, Halil düşmedi, sendeledi, koştu, vurdu gooool. Demek ki neymiş futbolda her şey göründüğü gibi değilmiş. Ezbere hakemlik yapılmaz, empati kuracaksın, yaşayacaksın maçı kendin oynar gibi, hiç bir şekilde kafada tilki dolaşmadan. İşte o zaman adalet gelecek yurdumun sahalarına, bir gün mutlaka.

RECEP GÜNDEÇ'İ YAŞATALIM

Giden gidene, her gün bir canımızı yitiriyoruz. Bir güzel insan evladını da kaybettik, başımız sağ olsun. Benden 3 yaş küçüktü, kalp sorunu vardı, kalp krizi geçirdi, yoğun bakım derken kaybettik Recep Gündeç kardeşimi, hocamı. Özellikle Çiğli futboluna çok emeği geçti. Her yıl çok iyi bir kadro kuran, 3.Lig'in eşiğinden dönen Çiğli Belediyespor'a, Çiğli gençliğine hizmetleri unutulmaz. Işıklar, nurlar içinde yatsın. Çiğli Belediyesi'nden rica ediyorum, tam da ismi verilecek, adı yaşatılacak bir spor adamıdır Gündeç, bekliyorum. İlla ki medyatik olması gerekmez, öyle bir çabası da yoktu ki rahmetlinin. O'nun amacı sporcu yetiştirmekti, yetiştirdi de, hakkını helal et Recep hocam.

YEŞİLOVA'DA BİR AKŞAMÜSTÜ

Yer; Yeşilova Kıraathanesi, yılın en uzun akşamının ilk saatleri, Göztepe - Galatasaray maçı öncesi. Bir fincan kahvenin kırk yıl hatırı vardır, dedik, habersizce gittik Metin Ergün ile birlikte. Allah gani gani rahmet eylesin Tatlı Mustafa (Mustafa Küçükoğullarından) hocamın evlatları Akın ağabeyim, Metin kardeşim orada, çok şaşırdılar. Konu futboldu haliyle, sabaha kadar bitmez bu muhabbet. Hakemliğe de geldi konu. Adalet, eyyamcılık, korkaklık ana maddemizdi, dedikodu yapmadan, gıybet etmeden. Bazı meraklılar vardır 'niye toplandılar ki' diye, sıkıntı yok. Bizim her şeyimiz ortada, kapalı kapılar ardında konuşmayız. Her şeyin vakti zamanı vardır, böyle biliriz. Erkan Velioğlu, Ergun Kantarcı, Orhan Cebe hocalarıma da rahmet diledik, Tatlı Mustafa hocam ile birlikte. 3 Metin 1 Akın vardı masada, bir de Cengaver. O da bir can, hemen arkamdaki sarışın bombanın adı, Cengaver.

EGON VARSA SAHAYA ÇIKMA

Gençlere değer veren fırsat tanıyan, ön plana çıkaran, egolarını aşmış, kibir ve kompleksini çoktan gidermiş kişileri çok seviyorum. İnterli Lukaku, Genoa maçında iki gol attı, penaltı kazandı takımı. Pekala topu alıp kucağına, 'En büyük benim ben atacağım' deyip beyaz noktaya gidebilirdi, gitmedi. 17 yaşındaki takımın yıldızı Sebastiano Esposito'ya verdi topu, 'Sen at' dedi. Esposito vurdu gol oldu, 'Harika bir insan' dediği Lukaku'ya öyle bir sarıldı ki, ırkçı utanmazlara ders ve ibret olsun. Sonra da annesine koştu, sevincini paylaştı. Hayat sevince, sevilince bir de paylaşınca çok güzel.

OLGUN BAŞKAN UNUTULMAZ

İzmir dışına çıkmak zorunda kalmadı, İzmir'de oynadı burnumuzun dibinde. Kutu gibi saha, seyirci baskısı, başarı da getirdi Süper Lig'e çıkıldı. GS ile son lig maçına çıkılan BAKS yaptı bunu, Bornova Aziz Kocaoğlu Stadı, emekçimiz, çilekeşimiz. GAGS, Göztepe Gürsel Aksel Stadyumu bitiyor az kaldı, gözler onun üzerinde. Peki ya BAKS'a emeği geçenler ? Yeni sevgili bulduk diye eskisini unutmak, sırt dönmek mümkün mü ? Kendi kendine olmadı o stat, Bornova eski Belediye Başkanı Olgun Atila, 3 yıl süresince stadın her şeyinde emeği olduğu gibi maçlara geldi, başkanlıktan ayrıldığı zaman bile. Teşekkürler Olgun başkanım, ömrünüze bereket, unutulmayacaksınız.