in ,

Tarla ve bahçeleri domuzların saldırısına uğradı

Efes Selçuk’un köylüleri avcılardan yardım istedi. Uzun bir süredir ekili alanları yaban domuzlarının saldırılarıyla tahrip olan köylüler çareyi avcı çağırmakta buldu

tarla-bahceleri-domuz-saldirisina-ugradi

Domuzların sürüler halinde tarla ve bahçelerindeki ekinlerine zarar vermesinden bıkan köylüler, Efes Selçuk Avcılar, Atıcılar ve Balıkçılar Derneği Başkanı Mustafa Demircan’a müracaat ederek domuz sürek avı yapılmasını talep ettiler.
Başkan Mustafa Demircan, belediye görevlisi Vedat Yolcu, Avcılık ve Av, Yaban Hayatı Koruma Konfederasyonu “AYHAK” Başkanı Ersin Düzyol’la irtibata geçerek YABAN TV’nin sevilen programcısı, avcı Ali Birerdinç’i ve arkadaşlarını Selçuk’a davet etti.
Efes Selçuk ile çevre avcılarının yanı sıra, Ali Birerdinç ve arkadaşları diş hekimi Derya Güler, eski Belediye Başkanlarından Cemil Seçkin, gazeteci Feridun Büyükavcı, iş adamı Erdoğan İslamoğlu, Efes Selçuk’ta ava katıldı.
Avın birinci gününde Belevi Tepesi ve Zübeyde Hanım Ormanı’nda av düzenlendi ve 5 domuz zararsız hale getirildi.
Avın ikinci günü ise Meryem Ana merasında özel izinle yapıldı ve 15 domuz zararsız hale getirildi.
Yapılan avlardan sonra Kireççili Köyü’nden Akın Nohutçu ile, Belevi Mahallesinden köylü Mustafa Ali Erçetin, “Domuzlar bizim hayatımızı perişan etti. Ekinlerimizi toplayamaz hale geldik. Mandalina, şeftali, zeytin, incirimize büyük zarar vermişlerdi” diyerek Ali Birerdinç ile arkadaşlarına ve ava katılan tüm avcılara teşekkür etti.
Avın her iki günü de, 6 kişilik YABAN TV ekibi tarafından 6 özel kamerayla görüntülendi. Montaj ve kurgusu yapılacak olan av görüntüleri bir süre sonra Digitürk’te yayın yapan YABAN TV’de “Rastgele Ali Birerdiç ile Sürek Avı” programında yayınlanacak.

chpli-yucel-surekli-cevap

CHP’li Yücel’den Kerem Ali Sürekli’ye cevap

izmirde-tombala-baskini

İzmir’de 136 kişiye tombala baskını