in ,

Uber geri dönüyor

Mahkeme, Uber uygulamasına erişim engeli kararını kaldırdı.

uber-geri-donuyor

Mahkeme, Uber uygulamasının Türkiye’de erişim engeli getiren kararı hatalı buldu. Uber, taksi ürünüyle Türkiye genelinde faaliyet göstermeye devam edebilecek. Geçen yıl Türkiye’de 4,5 milyondan fazla kişi tarafından indirilip kullanılmış olan Uber’in Global sözcüsü, “Türkiye’ye inanıyoruz ve bağlıyız. İstinaf mahkemesi Uber Taksi ile faaliyetlerimizi sürdürmeye devam edebileceğimizi teyit ettiği için mutluyuz. Uygulamamızı İstanbul’daki tüm yolcu ve sarı taksi şoförlerine sunmaya devam edeceğiz” dedi.

İstanbul’da 14 bin 500 taksi sürücüsü tarafından kullanılmaya başlanan uygulamada Taksiciler dışında VIP olarak tanımlanan araçlarla taşımacılık yapanlar olmuştu.

Uber’e ilişkin olarak taksici dernekleri ve birlikleri dava açmış ve sonucunda Uber’in Türkiye’deki tüm faaliyetleri sonlandırılmış, web sitesi ve uygulamalarına da erişim engeli gelmişti.

Türkiye’de henüz web sitesine erişim engeli devam eden UberTaksi uygulamasını, Ticari taksiler de yolcu bulmak için kullanabiliyor. Uber 2010 yılından bu yana hizmet gösteriyor ve toplamda 15 milyardan fazla yolculuğa erişti. Uber, 66 ülkede 700’den fazla şehirde günde 19 milyon yolculuk yapılmasına imkan sağlıyor.

 

-tv100.com

o-sehirde-iki-gun-su-kesintisi-yapilacak

O şehirde iki gün su kesintisi yapılacak!

ilac-kullanmayan-semptomsuz-korona-hastalar-1-hafta-sonra-solunum-sikintisi-ile-hastaneye-yatiyor

İlaç kullanmayan semptomsuz korona hastaları 1 hafta sonra solunum sıkıntısı yaşıyor