in ,

Viyana’da sinagog yakınlarında silahlı saldırı: 7 kişi hayatını kaybetti

Avusturya’nın başkenti Viyana’da kimliği belirsiz bir grup, sinagoga saldırdı.

viyanada-sinagog-yakinlarinda-silahli-saldiri-7-kisi-hayatini-kaybetti

 Olay yerine gelen polis ekipleri ile grup arasında silahlı çatışma çıktı. Çatışma sonucunda 7 kişinin yaşamını yitirdiği ve saldırganlardan birinin üzerindeki patlayıcının infilak ettiği iddia edildi.

Viyana’da akşam saatlerinde bir grup tarafından sinagoga saldırı düzenlendi. Viyana polisi ile grup arasında silahlı çatışma çıktı. Çatışma sonucu yaralıların olduğu öğrenildi. Sputnik’te yer alan bilgiye göre saldırıda 7 kişi yaşamını yitirdi. Öte yandan saldırganlardan birinin üzerindeki patlayıcıyı infilak ettirdiği bildirildi. Viyana polisi, bir sonraki açıklamasında bir saldırganın öldürüldüğü, diğerinin kaçtığını açıkladı.Sputnik’te yer alan bilgiye göre saldırıda 7 kişi yaşamını yitirdi. Öte yandan saldırganlardan birinin üzerindeki patlayıcıyı infilak ettirdiği bildirildi. Viyana polisi, bir sonraki açıklamasında bir saldırganın öldürüldüğü, diğerinin kaçtığını açıkladı.

Viyana polis merkezi, halkı, sosyal medya üzerinden fotoğraf ve video paylaşmalarının operasyon ve güvenlik  açısından tehlikeli olduğu konusunda uyarılarda bulundu. Ayrıca polis halka, kamusal alanları kullanmama çağrısı yaptı.  Avusturya İçişleri Bakanlığı, saldırganlardan birinin öldürüldüğünü, diğerinin kaçtığını bildirdi. Çevredekilerin çektiği görüntülerde Türkçe konuşmalar da dikkat çekti.

Viyana polisi, saldırı bölgesinde bulunan vatandaşları dışarıya çıkmamaları konusunda uyarıyor, cafe ve restoranlarda polis çıkışa izin vermiyor!

baris-sitesinde-yikim-calismasi-basladi

İzmir’de binalarda hasar tespit çalışması: 124 ağır, 119 orta, 730 az hasarlı bina…

doganlar-apartmaninda-calismalarin-sonuna-gelindi

Doğanlar Apartmanı’nda arama kurtarma çalışmaları sona erdi