in ,

Whatsapp’a ne oldu? Son görülme, çevrimiçi…

WhatsApp çevrimiçi ve son görülme özelliği kapandı mı? Son iki saattir Whatsapp kullanıcılarının en çok merak ettiği konu bu oldu

whatsappa-ne-oldu-son-gorulme-cevrimici

Popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp`ta akşam saatlerinden bu yana teknik sorunlar yaşanıyor. Milyonlarca kişinin kullandığı uygulamada son görülme ve çevrimiçi olma gibi özelliklerin devre dışı olduğu görülüyor.

Peki, WhatsApp ne zaman düzelecek? WhatsApp çevrimiçi olma özelliği kapandı mı?

Dünyanın önde gelen mesajlaşma uygulamalarından WhatsApp, yeni bir sorunla yüz yüze. Kullanıcılar bu akşam saat 19:30`dan bu yana `son görülme` özelliğini kullanamıyor.

Diğer bir deyişle WhatsApp`ta kullanıcıların bir kısmı `online` veya `çevrimiçi` olanları göremiyor ve yazışmaya devam edebiliyor.

Sorunun neden kaynaklandığı bilinmezken, bu problem ilk kez yaşanmıyor. Daha önce de WhatsApp`ın son görülme özelliğinde teknik sorun meydana gelmiş ve kullanıcıların hepsi görünür olmuştu. Yani görünmek istemeyen kullanıcılar dahi herkese görünmeye başlamıştı ve son görülme tarihleri kullanıcıların bilgisi dışında paylaşılmıştı.

WhatsApp`tan konuyla ilgili herhangi bir açıklama gelmezken, downdetector isimli erişim sorunu gösteren dijitla haritaya göre WhatsApp, daha çok Avrupa genelinde söz konusu sorunu yaşıyor.

Kullanıcıların gizlilik ayarlarına girerek son görülme ayarını değiştirmeye çalıştığı; fakat sistem hatası nedeniyle ayar değişikliğinin yapılamadığı öğrenildi.

Kullanıcılar, son görülme ayarını kapalı görünce açmaya çalışıyor; ancak bu ayar değişmiyor ve tekrar kendiliğinden kapalı konuma geliyor.

İHA

chp-izmirin-aci-kaybi-hilmi-degirmenci-vefat-etti

CHP İzmir’in acı kaybı… Hilmi Değirmenci vefat etti

destekler-can-verdi-ama-borclar-artti

‘Destekler can verdi ama borçlar arttı!’