in ,

Yeni normal için ilk adım

3 aydır süren ve kent ekonomisi ile sosyal hayata zoraki mola verdiren korona virüs salgınının ardından adım adım normalleşme adımları atılıyor

yeni-normal-icin-ilk-adim

İzmir’de pandeminin başlamasıyla birlikte kent genelinde yer alan park, bahçe, yeşil alan ve meydanlardan kaldırılan bank ile kent mobilyaları yenileniyor.

Sosyal mesafe kuralına uygun biçimde kimi yerlerde dezenfekte edilerek vatandaşın kullanımı için yeniden montajlanan oturma gurupları ayrıca sosyal mesafe için düzenlenmeye devam ediyor. Halkın kullanımı için bankların büyük kısmını yenileme kararı alan İzmir Büyükşehir Belediyesi‘nden konuyla ilgili önemli bir adım geldi. Yeni bank alımı için ay sonunda ihaleye çıkacak olan Büyükşehir Belediyesi, binlerce yeni kent mobilyası satın alacak. Büyük bölümü parklarda ve rekreasyon alanlarında kullanılacak yeni kent mobilyaları normalleşme sürecinin başlangıcından itibaren yıl sonuna kadar yeşil alanlarda etap etap montajlanarak vatandaşın kullanımına sunulacak.

TSE standartlarına uygun ve ahşap zemin ile kullanılacak 5000 adet oturma bankının yanı sıra, bin adet de piknik masası alınarak kentin farklı alanlarına yerleştirilmeye başlanacak. Birçok açık alanda özellikle hijyen için büyük önem taşıyan çöp kovaları da aşamalı olarak yenilenecek. Büyükşehir Belediyesi bu kapsamda 3000 yeni çöp kovası satın alacak. Belediyenin virüs salgını ile ilgili yapacağı planlama ve salgının seyri doğrultusunda yeni kent mobilyaları önümüzdeki yıl içerisinde de yenilenmeye devam edebilecek. Yine binlerce vatandaşın yoğun olarak kullandığı ve halkın toplu olarak bulunduğu yeşil alanlar ile parklarda bir süre önce uygulanmaya başlanan hijyen tedbirleriyle özel güvenlik önlemleri de yeni normal olarak adlandırılan süreç boyunca devam edecek. Ayrıca park ve dinlenme alanlarında halkı bilgilendirmek için yine belediye tarafından hazırlanan birçok uyarıcı levha ve bilgilendirme panosu da bu dönem parklardaki yerini alacak.

Erman Şentürk / Özel Haber

george-floydun-oldurulmesinin-ardindan-gosteri-ve-yagmalamalar-durmuyor

George Floyd’un öldürülmesinin ardından gösteri ve yağmalamalar durmuyor

ortak-sorunlarimizi-birlikte-cozmeliyiz

‘Ortak sorunlarımızı birlikte çözmeliyiz’