Kanalın biri mükemmel golleri veriyor. Süper Lig'de 2019 yılının en güzel 100 golünü. Geçen sezonun ikinci yarısından goller de var. 100 golün 78'i yabancılara ait, 22'si bizimkilerden, bu kadar, utan...

Kanalın biri mükemmel golleri veriyor. Süper Lig'de 2019 yılının en güzel 100 golünü. Geçen sezonun ikinci yarısından goller de var. 100 golün 78'i yabancılara ait, 22'si bizimkilerden, bu kadar, utanılacak bir durum. Yerli, Türk futbolcu oynayamıyor ki, ya yedek kulübesinde ya tribünde ya da evinde televizyon karşısında, oradan mı gol atacaklar. Şükürler olsun ki, en iyi gol bizden birine, bu topraklara ait. O'nu da mecburen seçmişlerdir. Liderin, şampiyonluk adayım Sivasspor'un yıldızı Emre Kılınç'ın golü 1.seçildi, sevineyim mi, üzüleyim mi bilemedim.

DEDE-TORUN 1 NUMARA

Gözlerini açtı, hayata İzmir İkiçeşmelik'te, futbola da Karşıyaka'da başladı. Karşıyaka Lisesi'nden mezun oldu, ilk kaleci eldivenini Akın Barhan (merhum) verdi. Öz Karşıyakalı, hep Karşıyakalı idi, öylede kaldı. 27 Şubat 1972'de Karşıyaka'nın Göztepe'yi 3-1 yendiği maçta 1 numara O'nundu. Bu maç iki İzmir takımının birinci ligde (Süper Lig) oynadığı son maçtı Doğan Babacan idi (merhum) maçı hakemi. Ekrem Güçsav, tam bir spor adamı, olgun, aydın, esprili, candan, nüktedan. Ekrem ağabeyimizin 9 yaşındaki torunu Poyraz Çeliker de dedesinin izinde, Karşıyaka U-9 takımı kalecisi. Dede Ekrem Güçsav, torununa rakibine, arkadaşlarına saygılı olmayı öğretiyor, aşılıyor. Strese de sokmuyor, 'Herkes futbolcu olacak diye bir kaide yok, paylaşımcı ve katılımcı bireyler olsun yeter' diye de öğütlüyor. Çok yaşa Ekrem ağabeyim, yolun açık olsun Poyraz.

ALTAY BAKS'TA SÜPER LİG'E

Göztepe'nin Süper Lig'e yükselmesinde BAKS'ın, Bornova Aziz Kocaoğlu Stadı'nın payı çok büyük. Ambiansı, havası, atmosferi, süper. Göztepe 26 Ocak 2020 pazar günü saat 16'da BJK ile GAGS da Göztepe Gürsel Aksel Stadyumu Yaşam ve Spor Merkezi'nde ilk maçına çıkacak. Bornova defteri kapandı Göztepe'nin şimdi sıra Altay'ın. Umarım, inşallah Altay da o havayı yakalar o bu sene olmadı seneye Süper Lig'e çıkar. Yeter artık çok kaldın 1.Lig'de Altay'ım.

İZMİRSPOR YEŞİLYURT'TA

Buca Stadı olmadı, Balçova Spor Kompleksi de olmadı, İzmirspor artık maçlarını Yeşilyurt Sahası'nda oynayacak. Böylesi daha iyi olacak. kendi semtinde, kulübe de yakın. Tıpkı Bornova Doğanlar'daki gibi ambians var Yeşilyurt Sahası'nda da. Her şeyin hayırlısı, başarılar diliyorum. Çıkacaksan çık istersen 3.Lig'e fazla da geç olmadan.

OLMADI BU CANER'İM

Caner Dumanoğlu, 48 yaşındaydı, Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu, futbolla beraber yürüttü. Tıpkı BJK'de forma giyen Umut Nayir gibi. Avukattı, ama mesleğini pek yapmadı. İzmirspor alt yapısında futbola başladı, Galatasaray'a da gitti. Çok iyi bir futbolcu idi, sağ bekti. Maçlarda kendi ile kavga ederdi, hani denir ya kendine özel, nev-i şahsına münhasıran biri, idi. Olmadı, olmadı Caner'imizi kaybettik, toprağa verdik, başımız sağ olsun Allah gani gani rahmet eylesin, çok üzgünüm, yine de yüce güç Allah'ım bilir de, çok erkendi be Caner'im.

GOLLER SAYILSIN ADALETLE

UEFA ile FİFA yenilik peşinde, ofsayt nedeniyle sayılmayan goller, baş ağrısı. Ofsaytta çizgi çekiliyor, yok efendim eli önde, yok burnu önde yok kalçası biraz avantaj sağlıyor'muş. Külliyen yalan, böyle saçmalık olur mu. Kolu önde olsa ne olur olmasa ne olur, suç mu yani boyunun uzun olması. Vücudun tamamı öndeyse, koşmaya hazır haldeyse ofsayt olsun. İtiraf ediyorum yardımcı hakem çıktığım maçlarda böyle pozisyonları hep oynattım, gitti gol oldu, pişman da değilim, doğrusu da bu.